Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 103 komentarze

In Nomine Veritatis.

Kasper Gondek - Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

Potrzebujemy imigrantów!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Europa potrzebuje imigrantów, jeśli w przyszłości nie chce zastąpić Afryki ze wstydem nosząc miano Trzeciego Świata.

 

 

Europa potrzebuje imigrantów, jeśli w przyszłości nie chce zastąpić Afryki ze wstydem nosząc miano Trzeciego Świata. Że gospodarczo Stary Kontynent upada – widać gołym okiem. Brakuje silnego impulsu, takiego, jakim dla Stanów Zjednoczonych byli niegdyś przybysze – odważni, zaradni, przedsiębiorczy, którym Ameryka zawdzięcza swoją potęgę.

O imigrantach w ostatnim czasie mówi się dużo. UE pragnie narzucać państwom członkowskim imigrantów, którymi państwa te będą musiały się zaopiekować. Toczy się debata – wpuszczać imigrantów, obejmując ich państwową opieką, czy też uszczelniać granice. O tragicznych losach uciekinierów nieustannie informują media. Tysiące ludzi w obozach dla uchodźców, koczujący w Calais. Zdjęcie martwego dziecka z tureckiej plaży obiegło cały świat. Głosy współczucia, wyrazy wsparcia, chęć pomocy, lub też wrogość i niechęć. W tym wszystkim jest jednak coś, czego nikt zdaje się nie zauważać. Ludzie którzy zdecydowali się na takie ryzyko, którzy stawiają własne życie na szalę to właśnie ci, którzy w przyszłości mogą podźwignąć Europę z zapaści gospodarczej. Należy sobie uświadomić, że ci którzy przeżyją piekło tej podróży i dotrą na miejsce, to najsilniejsi i najlepsi z najlepszych, sprytni, zaradni, odważni i brawurowi. Jeśli tych ludzi nie zdeprawuje się państwową pomocą, w przeciągu kilkunastu lat wielu z nich dorobi się fortun, otworzą wyśnione przez Europejczyków miejsca pracy, pchną gospodarkę do przodu. Tak jak niegdyś czynili to Portugalczycy, Anglicy, Hiszpanie, Francuzi, Włosi budujący Stany Zjednoczone. Tylko nie wolno im pomagać!
Pan Jan Fijor wyjaśnił kiedyś różnice między Polakami mieszkającymi w Australii i w USA. Pierwsi zetknęli się z przyjaznym państwem, takim, które zapewnia kursy językowe, pomoc społeczną, wsparcie i opiekę. Z tej opieki wielu z nich korzysta po dziś dzień. Polacy w USA nie dostali nic. Ale dziś co 6 z nich dysponuje majątkiem powyżej miliona dolarów.
Nie niszczmy więc szansy na rozwój Europy, wpuśćmy imigrantów nie oferując nawet najmniejszej pomocy. Laissez faire! Niech jedyną regulacją przepływu ludzi, towarów i kapitału będzie własność prywatna obywateli europejskich państw.

Od jakiegoś czasu mieszkam i pracuję w UK, dzięki czemu poczyniłem kilka obserwacji.

1.      Nie można ludzi nauczyć szacunku do czegoś, co nie ma właściciela. P. Korwin-Mikke napisał kiedyś, że stocznie nie są państwowe, są własnością szajki stojącej na czele państwa, podobnie jak wszystko, co teoretycznie należy do nieistniejącej grupy własności wspólnej. Tego jednak nie widać gołym okiem. O wiele prościej powiedzieć: nie niszcz lasu, bo las należy do Królowej. To ludzie zrozumieją, do tego będą mieli szacunek.

2.      Monarchia jest dla ludzi naturalna. Kiedy ktoś powiedziałby że las należy do premier Kopacz, niewątpliwie zostałby wyśmiany. Co to za władza, którą (jak się mówi) obywatel sam może zmienić wpisując krzyżyk na karteczce?

3.      Wbrew socjalistycznym mrzonkom – ludzie nie wyjeżdżają do UK z powodu lepszej opieki socjalnej. Wręcz przeciwnie. Większość normalnych, pracujących ludzi krzywo patrzy na korzystających z państwowych benefitów, słusznie uznając ich za leni i obiboków.

4.      W UK urzędnicy nie widzą w przedsiębiorcach potencjalnych oszustów. Więcej, można tu legalnie, całkowicie na czarno przez 3 miesiące prowadzić działalność gospodarczą. Żeby wybadać rynek, sprawdzić własne możliwości, a dopiero potem zająć się formalnościami. Fakt – 3 miesiące tu krótko, porównując do ideału, ale zawsze to lepiej niż przygotowywać formalności na 3 miesiące PRZED otwarciem biznesu. Tak jak w Polsce.

5.      Ludzie w UK są bardziej bystrzy. Sami zauważyli związek miedzy wzrostem cen, a wzrostem płacy minimalnej. Ponoć dawniej było lepiej i taniej.

KOMENTARZE

 • *1
  :-(
 • Gratuluje @Autorowi poczucia czarnego humoru
  http://m.neon24.pl/87725dd17377a7c8e167ab8ed929f402,14,0.png
 • @Marx 8888 22:53:23
  Na litość Boską... Nikt nie sfinansuje! Właśnie o to chodzi, że nikt. NIkt nie da opieki lekarskiej, nie nauczy języka. Nikt! Bo nikt nie jest właścicielem tych ludzi, a oni nie są niczyimi niewolnikami. Jeśli sobie poradzą, to wspaniale, ruszą gospodarkę do przodu. Jak nie, to wrócą skąd przyszli. Tyle. Przecież o tym piszę.
  I nie chcę nikogo sprowadzać, broń Panie Boże. Nie chcę tylko nikomu utrudniać przyjazdu.
 • @Marx 8888 23:36:33
  Cierpliwości wiele trzeba, niech się dzieje Wola Nieba.

  A jak to się dzieje, że jest taki gość, nie gada po angielsku, nie ma numeru ubezpieczenia NIN, nie wie jak się zachować ani gdzie się wysikać, jest z Polski i właśnie wylądował w Londynie. Bomba, prawda? A jakoś sobie wszyscy radzą. (nawiasem mówiąc, proszę się zapytać w USA jak sobie radzili, bo u nich tej pomocy było jeszcze mniej) A Pan się tak nie zajmuj problemami innych, nie ma po co żyć czyimś życiem, skoro własne ma się tylko jedno. No chyba, że takie nudne.

  I powtarzam: NIE MA ZASIŁKÓW. NIE BĘDZIE. AMEN.
 • @Kasper Gondek 23:42:21
  Racja leczyć należy pedofili i psychopatów rządach
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/26/dr-andrzej-lobaczewski-ponerologia-polityczna-nauka-o-naturze-zla-w-adaptacji-do-zagadnien-politycznych/
 • Na zdjeciach widac mlode byczki z Alkaidy.A gdzie kozy, starcy,toboly,
  kobiety, dzieci, kaleki? Te byczki beda w Europie wysadzac stacje trafo, zapory, elektrownie, mosty, sklepy, itp.To wszystko jest zorganizowane, zaplanowane przez NWO.
 • @pała dla chazara
  A ode mnie pal
 • Najlepszym miejscem pracy był obóz w Oświęcimiu
  wynagrodzenie w postaci papu było gwarantowane, oczywiście, jeśli sąsiad nie zabrał.

  Niech ci czarni najsilniejsi i najlepsi z najlepszych, sprytni, zaradni, odważni i brawurowi, zakładają te miejsca pracy dla niedorozwiniętych polaczków.
 • @Autor
  Po to oni jadą do europy by się DAĆ ZDEPRAWOWAĆ PAŃSTWOWĄ POMOCĄ!
  "to najsilniejsi i najlepsi z najlepszych, sprytni, zaradni, odważni i brawurowi" więc doskonale wiedzą jak tej państwowej pomocy użyć i wszystkie te cechy do tego wykorzystają.
  A na dodatek, ponieważ przybywają z terenów gdzie życie jest zagrożone to interesuje ich jedynie najbliższa przyszłość, a nie jakieś długoletnie działania.

  Żadni emigranci nie pomogą Europie jeżeli będzie ona deprawować własnych obywateli.
  Emigranci mogą pomóc tylko w ten sposób, że staną się zapalnikiem dla wprowadzenia nowej "doktryny szoku" w dziedzinie zabezpieczeń społecznych.
 • "przybysze – odważni, zaradni, przedsiębiorczy"
  http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/Inappropriate_laughter_3024.jpg

  Dawno się tak nie uśmiałam. Administracja powinna dodać zakładkę "Humor i Satyra".
 • Kasper w kosmosie.
  "to najsilniejsi i najlepsi z najlepszych, sprytni, zaradni, odważni i brawurowi"
  Tiaa...
  Emigranci z afryki:
  Pokolenie dzieci /10-12 lat/walczacych we wszystkich wojnach domowych w afrykanskich krajach:
  Sudan 1983-2005
  Kongo 1998-2004
  Sierra Leone 1991-2002
  Burundi 1993-2005
  Republice Środkowoafrykańska 2004-2007
  Wybrzeż Kości Słoniowej 2002-2007
  ...
  itp. itd.
  Wiekszosc tych uchodzcow to osobniki, ktore czesto musialy zamordowac swoich rodzicow, nie maja przeszlosci /oprocz tej z karabinem/ i przyszlosci/chyba ze tej na socjalu/.
  Zejdz na ziemie i zaloz okulary.
  Co do uchodzcow przewalajacych sie przez Turcje, to uwazam ze w wiekszosci to Kurdowie oraz duza grupa ludzi umoczona we krwi umierajacych w konfliktach w Syrii, Afganistanie, Iraku, wszystkim im powoli pali sie grunt pod nogami, musi nadejsc czas jakichs konkretnych rozwiazan /np. Rosja bezposrednio wspierajaca walke z IS, oraz Turcja niszczaca Kurdow pod przykrywka walki z IS/
  Ci ludzie nie jada do Anglii by sie dorobic, ale przetrwac.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY