Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 103 komentarze

In Nomine Veritatis.

Kasper Gondek - Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

Imigranci? Więcej!.. mitów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wdzięczny temat dla poprawienia statystyk.

 

 

Pod tym tytułem postanowiłem „nabić” sobie statystyki wyświetleń mojego bloga, jako że wyglądają one dość marnie z racji zbyt częstego pisania o rzeczach poważnych. Imigranci to natomiast temat wdzięczny, poprzedni post spotkał się z oczekiwanym odzewem (kilkanaście ocen 1, na neon24.pl nagradzających zwykle wartościowe teksty – dziękuję!). Jako że ów poprzedni wpis wraz z odzewem napotkał także niezrozumienie, pozwolę sobie wyjaśnić pewne sprawy raz jeszcze, choć nie wątpię że będzie to, jak mawia mój dobry i anonimowy znajomy, głos wołającego na puszczy.

Przede wszystkim – pisząc, że potrzebujemy imigrantów nigdzie nie napisałem, że potrzebujemy się nimi opiekować. Sami Państwo wiecie, że zasiłki socjalne przyciągają tych ludzi do innych państw Europy, chociażby do Niemiec. I bardzo dobrze! Pisałem, że potrzebujemy energicznych, odważnych, przedsiębiorczych ludzi. Nie żebraków. Jeśli więc wśród tych wszystkich imigrantów absolutnie nikt nie jest wartościowy – tak jak państwo sugerujecie, wszyscy oni opuszczą Polskę, a raczej nigdy do niej nawet nie dotrą. W czym widzicie więc Państwo problem? Chodzi jedynie o to, by tych imigrantów nie trzymać tu siłą, co usiłuje nam narzucić wspólnota europejska.

Ja jednak w dalszym ciągu uważam, że wśród tych ludzi są osoby wartościowe. Nikt nie jest winny, póki (ponad wszelką wątpliwość!) nie udowodni mu się winy. A podstawowe zasady Cywilizacji nie pozwalają nam stosować odpowiedzialności zbiorowej. Więc z czystej uczciwości należy powstrzymać się od nazywania z góry każdego imigranta terrorystą, złodziejem, gwałcicielem, mordercą etc. Czy godziłoby się nazwać Oskara Schindlera antysemitą jedynie dlatego, że był Niemcem? Idźmy dalej – gdyby tak głupawymi uprzedzeniami kierowano się ongiś, Chopin, Słowacki, Mickiewicz, Norwid i Krasiński cofnięci zostaliby na granicy z Francją w obawie, że zaczną tworzyć… zorganizowane grupy przestępcze parające się kradzieżą aut. No dobrze, powozów i dorożek.

Słyszałem mit jeszcze jeden, nawet dość zabawny, że imigranci odbiorą obywatelom państw europejskich miejsca pracy. Ale że ilość miejsc pracy nie jest wartością stałą, sztywną, niemożliwą do zmiany i niereagującą na zmiany popytu, to już nawet pisał nie będę.

I w końcu jedyny poważny argument przeciwko przyjmowaniu imigrantów, pozwolę zacytować sobie fragment komentarza kol. Arkadiusza Sobiecha z portalu Junta.pl :
„Imigranci z Afryki, w przeważającej mierze muzułmanie, dążą oczywiście do zaprowadzenia w Europie systemu politycznego odpowiadającego ich cywilizacji, a przede wszystkim religii. Zważywszy na coraz powszechniejsze zdziczenie ludów Europy, porzucanie zasad towarzyszących cywilizacji łacińskiej (czy w przypadku Niemiec mieszanki łacińskiej i bizantyjskiej), zaprowadzenie ustroju odpowiadającego nakazom świętej księgi islamu byłoby najpewniej możliwe nawet w przypadku, gdyby ludność napływowa (o nieeuropejskim rodowodzie) stanowiła mniejszość. Zniewieściali europejczycy zgodzą się na to ze strachu przed bardziej zorganizowaną i zdeterminowaną ludnością muzułmańską.”
Tak, to jest zagrożenie! Ale siła bierze się z konkurencji. Jeśli nasza cywilizacja skonfrontuje się z przeciwną istnieje pewne prawdopodobieństwo że przegra. Jeśli się nie skonfrontuje - umrze z pewnością.

KOMENTARZE

 • @ autor
  Dałem 5 bo prawdziwe i rzetelne. Dlaczego nikt tutaj nie komentuje? "Prawda w oczy kole".
  Tymczasem, cywilizowane kraje chrześcijańskie po prostu przyjęły uchodźców.
  Niemcy - 800,000
  Francja - 400,000
  Anglia - 400,000
  USA - 1,000,000

  A Polska? "Abo Watykan, abo ksiądz, abo Kościół, abo demokracja, abo papież, abo spreparowane zdjęcia, abo Stada tępych Baranów, abo mohery", itd., itd.
  I tak będą gdakać aż do utraty ... własnej głowy. Skobieciałe TCHÓRZE!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY