Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 103 komentarze

In Nomine Veritatis.

Kasper Gondek - Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

PiS, PO - jedno zło

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Głosuję na PiS bo niczym się nie różni od Platformy, a ja nie lubię zmian"

"Głosuję na PiS bo niczym się nie różni od Platformy, a ja nie lubię zmian" - tę logikę zastosowało najwyraźniej prawie 40% wyborców. Jakieś 15% nie znalazłszy na wyborczej liście nic śmieszniejszego wybrało Kukiza lub Petru. 28% wyborców to urzędnicy z czego 5,2% to rewolucjoniści - agrarni. 6,6 to trockiści. 3,9% uznaje trockiego za reakcjonistę. Spór o Trockiego i jednych i drugich zepchnął pod próg. A ja nie głosowałem, bo to obrzydliwe.

I pytanie zagadka: Jeśli premier Szydło opodatkuje markety to wzrosną w nich ceny. Na kogo wyborcy PiS zrzucą winę za wzrost cen w sklepach? 

KOMENTARZE

 • Pan Jezus mówił "jedna owczarnia i jeden pasterz"
  a Hitler mówil "Ein Volk, ein reich, ein Fuhrer" - mówili to samo i nie ma między nimi róznicy.

  Podatek obrotowy od supermarketow nie pozwoli im unikać opodatkowania, no ale to jest zbyt trudne do zrozumienia dla wolnosciowca-kapitalisty
 • @MacGregor 12:10:39
  Unikanie opodatkowania pozwala na to, żeby biedni ludzie kupowali tanie produkty w marketach. Ale to jest zbyt trudne do zrozumienia dla socjalisty. Tak samo trudne do zrozumienia jest to, że wcale nie chodzi o to, żeby maksymalizować zyski w budżecie państwa. A już chyba najtrudniejsze jest, by nie kierować się zawiścią i chęcią "dołożenia" wielkim sklepom, podczas gdy rozsądek wskazywałby, że zamiast opodatkowywać tamtych należałoby ucisk podatkowy znieść z małych sklepikarzy.
 • PIS, PO to partie układu magdalenkowego,
  więc niezależnie od tego która z tych partii wygrywa, wybory są wygrane. Kaczyński natychmiast po zakończeniu głosowania uspokoił hosztaplerów z PO, że nie będzie żadnego dokopywania i rozliczeń, tym samym potwierdzając aktualność zmowy zawartej w Magdalence między Kiszczakiem a Wałęsą - Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych.
 • @Kasper Gondek 12:17:39
  Oczywiscie deficyt ( podwojony jak nie potrojony w czasie rządów PO ) sam się wyrówna, bez podatków.

  "zawisc i chęć dołożenia wielkim sklepom" - jasne, praca w pampersach na kasie w Biedronce i transfer zysków za granicę jest super
 • @Slav 13:40:29
  Mówił, że nie będzie zemsty, rozliczenia tak.
  "Wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych" - znam felietony StM na pamięć, ale czasami rzygać mi się chce od bezmyslnie powielanych bonmotów
 • @MacGregor 15:28:58
  A rzygaj sobie Mac, tylko dziwię się, że wciąż obowiązująca niepisana reguła ustrojowa w gardle ci staje. To nie Big Mac!
  No, chyba że jesteś jednym z beneficjentów tej reguły. W tej sytuacji oczywista jest ta twoja stylizacja na antysystemowca i podpieranie się tekstami przeciwników systemu. Jak brzmi inny bezmyślny bonmot?
  Najciemniej pod latarnią!
 • @MacGregor 15:27:50
  A to nie wiedziałem, ze PiS chce spłacać długi... Raczej słyszałem, że chcą rozdawnictwa, np. 500 zł na każde dziecko, jeszcze o jakichś bilionach słyszałem. Dawniej o milionach mieszkań. To jeśli PiS jednak zamierza spłacać, to ja jestem za. Niech zaczną, od prywatyzowania państwowych spółek - polecam, a tych biednych, korzystających z tanich produktów w marketach niech może zostawią w spokoju. Bo jak wiadomo, tego podatku nie zapłaci szef biedronki, tylko klient w cenach produktów.
 • @MacGregor 15:27:50
  Najwyraźniej nie podoba ci się transfer zysków za granicę, no to czytelniku NC weź do ręki nr z 10.X i przeczytaj jak się JKM wyśmiewa z takich socjalistycznych gamoniów (Rzecz o szklanych paciorkach-czyli historia pewnego tekstu).
 • @Kasper Gondek 00:12:25
  PIS oczywiście będzie kontynuował politykę PO i nadal zadłużał Polaków. Być może jakieś podatkowe ustępstwa będą, może posły osły podniosą progi podatkowe. Ale raczej nie w tym roku bo na to jest już za późno, co już jest złamaniem obietnicy Dudy, który między innymi na takim haśle zbudował swój sukces wyborczy. Czekamy na kolejne zaniechania. Ewentualne obniżki podatków PIS będzie rekompensować sobie wzmożonymi kontrolami przedsiębiorców, szczególnie tych drobnych, których bardziej bezkarnie można doić i odbierać im dorobek życia. Pamiętamy co robili w ciągu swych dwuletnich rządów, jak to karali kioskarzy karami rzędu 5000 zł za to, że nie odprowadzili WATu od pudełka zapałek tym samym działając z premedytacją na szkodę skarbu państwa, jak to argumentowali urzędnicy skarbowi z nadania PIS

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY