Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 103 komentarze

In Nomine Veritatis.

Kasper Gondek - Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

Prikaz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głupota polityków wchodzi już na wyższy i bardziej absurdalny poziom

 

 

Głupota polityków wchodzi już na wyższy i bardziej absurdalny poziom – WCz Ireneusz Raś wymyślił by osoby które naraziły swoje życie w górach, mogły być karane grzywną przez ratowników GOPR-u i TOPR-u. Ja się pytam czemu grzywną nie karać osób które uprawiają spory, bo w końcu narażają się na kontuzje, lub ludzi którzy w domach palą papierosy, wszak wystarczy iskra i pożar gotowy… Zastanawiająca jest ta olbrzymia troska rządzących o obywateli, ale nawet nie trudno motywów tej troski odgadnąć. Po pierwsze obywatele to podatnicy, a gdy nieszczęśliwie zdarzy się któremuś z nich umrzeć, to kto zapłaci haracz? Po drugie TOPR i GOPR są finansowane przez MSW z budżetu państwa kwotą niemalże 9 mln złotych, nie daj Boże liczba interwencji by wzrastała i kwota ta stałaby się za mała? O finanse trzeba dbać, a w socjalizmie problemów z finansami nigdy nie brakuje. W normalnym państwie prywatne firmy ratownicze zajmowałyby się, w razie potrzeby, sprawami wolnych ludzi, którzy w dowolny sposób, w granicach prawa, mieliby wpływ na własne życie.  Oczywiście taka wolna osoba musiałaby nauczyć się odpowiedzialności, bo koszty interwencji ratowników musiałaby pokryć z własnej kieszeni. Jeśli rządzący tak troszczą się o lud to rozwiązanie to dawno już powinno być praktykowane, podobnie jak sprywatyzować należy m.in. „służbę zdrowia”. Jeśli tego się nie robi, jest to dowodem, że władza działa tylko i wyłącznie dla osiągnięcia własnych korzyści. Poczekajmy, a może ktoś zechce zrealizować i taki pomysł, by rodziny samobójców (a może i w ogóle przedwcześnie zmarłych?) płaciły odszkodowanie za straty, jakie państwo ponosi w skutek niepłacenia podatku przez osobę która skutecznie naraziła swoje życie.

Na forum JUNTA założony został temat „głupota roku” – jeśli ktoś z Czytelników spotkał się z idiotyzmem porównywalnym z pomysłem posła Rasia, to zapraszam do wklejenia takiego cytatu na forum – adres //www.junta.pl/viewtopic.php?f=29&t=183

KOMENTARZE

 • @ KasperG
  Dałem 5* bo temat rozwojowy i na czasie. W chwili obecnej intelekt posłów równa w dół. Panowie posłowie zastanówcie się co jeszcze możecie
  spieprzyć w Polsce. :-(((
 • @kanton 06:04:59
  Posłowie siedzą w swojej restauracji i wymyslają kolejne bzdury. Jednocześnie wokół nas ludzie wieczorem boja się wyjść na ulicę, chodniki należące do obowiązkowego sprzątania przez miasto, banki, urzędy i inne duże firmy sa nieodśnieżone, brudne, a im dalej od głownych ulic tym gorzej. Straż miejska oczywiście wlepia tylko mandaty za parkowanie, natomiast nikt w każdym z polskich miast nawet nie potrudził się, by ustalić, jaka częśc chodnika do kogo należy. Gdyby podliczyć, ile kosztowały w tym roku wydatki związane z leczeniem złamań kończyn, to wystarczyloby na wsparcie biednych, chorych dzieci, ktore tylko z powodu braku pieniędzy muszą pożegnac się z nami.
  Niestety, ale i Tusk w czasie swojego objazdu kraju nie zwroci na to uwagi, bo on bedzie poruszał się głownymi ulicami i specjalnie sprzatniętymi.
 • W normalnym państwie ludzie zarabiają tyle, że ich stać wszystko opłacić!
  "W normalnym państwie prywatne firmy ratownicze zajmowałyby się, w razie potrzeby, sprawami wolnych ludzi, którzy w dowolny sposób, w granicach prawa, mieliby wpływ na własne życie. Oczywiście taka wolna osoba musiałaby nauczyć się odpowiedzialności, bo koszty interwencji ratowników musiałaby pokryć z własnej kieszeni."

  ---> Nie można zaczynać od doopy strony i żądać, by wszystko było prywatne - także leczenie lub ratownictwo - i opłacane za każdym razem z kieszeni obywatela. Najpierw "coś" trzeba włożyć do kieszeni, by móc później "coś" z niej wyjąć - odwrotnie się nie da!!!
  Gdyby wszyscy posiadacze samochodów mieli uszkadzane i kradzione auta oraz gdyby każdy kierowca wyrządził szkodę sobie lub innym, to nigdy nie powstałby ŻADEN prywatny system ubezpieczeń komunikacyjnych!

  A do tego:

  "Wpłata na ZUS nie jest żadną "składką", tylko para- podatkiem. Składka, w myśl definicji, jest świadczeniem okresowym na rzecz organizacji, lub z tytułu ubezpieczenia, przy założeniu, że przynależność została podjęta DOBROWOLNIE. Ta perfidna manipulacja z nazewnictwem sprawia, że w majestacie prawa, państwo w osobie ZUS może pobierać ten de facto podatek z góry, bez powiązania z realnie osiąganym zyskiem z działalności. Podatek ten osiągnął niebagatelną wysokość niemal tysiąca złotych, zatem dla osoby samozatrudnionej, czy małej firmy, osiągającej "na czysto" średni zysk wielkości średniej krajowej, ta "składka" stanowi podatek w wysokości 30 procent zarobków. Dla firm dopiero rozpoczynających działalność, lub znajdujących się w sytuacji zastoju na rynku, może to być 100 i więcej procent. Pobieranie aż tak wysokich, stałych opłat jest ewenementem na skalę europejską. Podam przykład Wielkiej Brytanii, bowiem jest to kraj, gdzie obecnie poza Polską, pracuje najwięcej Polaków. Dla osób samozatrudnionych lub prowadzących firmy, wyjściowa stawka, tzw. Class2, wynosi 2.65 funta tygodniowo, czyli 13.50 zł. Płaci się tyle, aż do osiągnięcia rocznego zysku NETTO w wysokości 7605 funtów, czyli 38700 zł rocznie/32250 zł miesięcznie. Od tego limitu zaczyna się płacić 9%. Tylko taki system pozwala na rozwój małych firm, nasz te firmy zarzyna."
  http://mateuszgruzla.nowyekran.pl/post/87823,glodowe-place-dusza-gospodarke#comment_766815

  "Jak kształtują się składki w Polsce i w UK? Polski przedsiębiorca co miesiąc płaci obowiązkowo 981 zł tytułem składek ZUS. W zamian otrzymuje gwarantowaną emeryturę w wysokości 728 zł. Przedsiębiorca brytyjski płaci miesięcznie
  obowiązkowe składki w wysokości 50 zł. W zamian otrzymuje gwarantowaną emeryturę w wysokości 2300 zł. Polski przedsiębiorca płaci więc 20-krotnie wyższe składki, otrzymując w zamian 3-krotnie niższą emeryturę.
  To oznacza, że złotówka wpłacona do polskiego systemu emerytalnego jest 60-krotnie mniej efektywna od tej samej złotówki wpłaconej do systemu brytyjskiego. *** 2.Przy "średniej" krajowej(42 120zł) jaka jest w Polsce Polak zapłaci 7 025 zł podatku
  Niemiec 1 303 zł a osoba w WB 157 zł."
  http://mateuszgruzla.nowyekran.pl/post/87823,glodowe-place-dusza-gospodarke#comment_766833

  Tych danych, różne rasie i inni kretyni niestety nie znają! I dlatego mają takie idiotyczne pomysły.
 • nie tylko politycy całkowicie głupieją, ale i rzekomo wolni komentatorzy
  1, czyli pała za intelektualne oszustwa,

  palenie papierosów, to przede wszystkim nieunikniony uszczerbek na zdrowiu, a dopiero potem ryzyko,

  lepiej byłoby porównać z jazdą samochodem, lub wyjściem na ulicę w okolicy, gdzie pętają się samochody. To ostatnie nie wymaga ubezpieczenia.

  Prywatne firmy interweniujące już są. Mam na myśli tych, co na skrzyżowaniach myją szyby samochodów, zarówno brudne, jak i czyste, byleby wymusić transfer gotówki.

  To dopiero będzie zgroza, jak będą prywatne firmy ratownicze. Już widzę, ile będzie niepotrzebnych interwencji w celach zarobkowych.
 • @kanton 06:04:59
  za to 5 ?

  za propozycję wymuszeń ? To ja proponuję, aby powstały służby opiekuńcze, prywatne, rzecz jasna, które przeprowadzałyby Cię po pasach na drugą stronę ulicy.
 • @Adam Zawrat 09:33:26
  gdyby było państwo socjalistyczne, jak dawniej, to w każdym sklepie byłyby dostępne malutkie raki zakładane na dowolne obuwie, w których nikt by się nie ślizgał, nawet na lodzie.

  A to my pozwoliśmy na to, aby powstały straże miejskie wałkoni, których jedynym zdaniem jest wlepianie mandatów za parkowanie tam, gdzie zawsze było można, aż do czasu, gdy podziwiany przez was kapitalista wybudował płatny parking.

  Chcieliście mieć kapitalizm, no to macie. Kapitalizm polega na używniu kapitału do ekonomicznego zniewolenia innych ludzi, no ale skoro się na lekcjach spało, to się uwierzyło wolnej europie, że jest innaczej.
 • DO KASPRA G PARTIE TO MAFIE -BOJKOT WYBORÓW
  Pisać każdy może ,jeden lepiej (Michalkiewicz) a drugi gorzej( KORWIN MIKE) ale nie oto chodzi jak co komu wychodzi.Podajesz przykład totalnej głupoty jednego z partyjnych bonzów i chwała ci za to ale w kolejnych wyborach do Sejmu czterdziesci parę procent pójdzie i zagłosuje na TYCH DEBILI .Na dodatek podajesz link do strony JUNTA .pl na której nie ma kontaktu do zawiadującego stroną więc co można o tym sądzić? Na stronie tej eksponowany jest JKM który ma za zadanie rozbijania prawicowych organizacji młodzieżowych w Polsce do czego nawet sie przyznaje.Ten sam JKM organizował własny marsz 11 Listopada.W programie Młodzież kontra JKB bełkotał o swojej misjii oraz o odwadze w jej realizacji a po kilku dniach z miną debila potwierdza że podpisał wstanie wojennym Lojalkę .Chyba większosć z nas wie rze za odmowę podpisania Lojalki w temtym czasie można było trafić do więzienia ale to jeszcze nic w porównaniu z tym co powiedział JKM po manifestacjii górników w Warszawie w 2009 roku,kiedy to po raz pierwszy policja w Polsce strzelała do demonstrantów używając kul gumowych.Ten zaprzaniec zdrajca i debil powiedział przed kamerą że gdyby to od niego zależało to policja strzelała by z nabojów ostrych.Co by było gdyby to Korwin Mikke wydawał rozkazy do użycia broni palnej podczas ostatniego marszu niepodległosci kiedy strzelano do bezbronnego tłumu?Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie ale najpierw niech sobie wyobrazi samego siebie w tym bezbronnym tłumie naprzeciwko którego stanęły zmasowane oddziały współczesnego ZOMO.Tylko BOJKOT WYBORÓW MOŻE OTRZEŹWIĆ TĄ BANDĘ NIEUDACZNIKÓW, która oszukała Naród w Magdalence.Kto widział na marszu księży bo ja niestety nie widziałem.KSCIÓŁ NAS ZDRADZIŁ ZA KAWAŁEK TORTU Z OKRĄGŁEGO STOŁU Gdyby wybory do Sejmu i Senatu mogły cos zmienić to juz dawno były by zakazane.Dlatego należy uderzyć ich w czuły punkt jakim jest frekwencja wyborcza.Na dzień dzisiejszy podają że 48 % uprawnionych do głosowania wzięło udział w wyborach co i tak stanowi mniejszosć.To o jakiej my tu mówimy demokracji skoro mniejszosć decyduje o byc albo nie byc większosci Narodu Polskiego?Proszę wytężyć szare komórki i odpowiedzieć sobie na proste pytanie co ja Jan kowalski mam z tego rze od 89 roku głosuję wciąż na tych samych ludzi którzy zmieniają tylko nazwy partii.Tusk zakładał KLD,UD i UW a na koniec PO.Czy dzisiaj to jakis inny Tusk od tego Tuska którego kolega minister od lewej prywatyzacji (Janusz Lewandowski)z KLD wyprzedawał zakłady za bezcen ?Szanowni państwo cos w tym jest skoro rafał Ziemkiewicz nazwał taki sposób myslenia POLACTWEM.Polactwo się szerzy na każdym kroku .Niech każdy zada sobie pytanie w jakim stopniu to zjawisko dotyczy jego samego.Z życzeniami zza Oceanu Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demoracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @1normalnyczlowiek 10:00:20 BOJKOT WYBORÓW -PARTIE TO MAFIE
  W NORMALNYM PAŃSTWIE ŻYJĄ NORMALNI OBYWATELE czego nie można niestety powiedzieć o nas samych.Co ma jan Kowalski który nie należy do żadnej z partii mafii rze chodzi na wybory.Po pierwsze nie ma możliwosci zagłosować na osobe tylko na listę partyjną.Podrugie art 104 konstytucji RP zwalnia posła od odpowiedzialnosci za realizacje programu wyborczego dlatego kandydaci maja dwa plany pierwszy na wybory a drugi po ich wygraniu.Dlatego PO przed wyborami obiecywała JOW a po wyborach jak je wygrała zmieliła w sejmowej niszczarce 750000 podpisów zbieranych w sprawie referendum.napluto w twarz tym co sie angażowali wzbieranie podpisów oraz 750000 Polaków którzy sie podpisali i tylko jeden obywatel RP zaprotestował i podał Po do sądu .Pan Dominik Jafra miał odwage upomniec się o swó podpis w sadzie.Sąd w zasadzie przyznał racje obywatelowi ale orzekł że polskie prawo nie przewiduje kary za nie dotrzymanie obietnicy wyborczej .Ładnie prawda? To w takim razie ja mam pytanie do rodakóww polsce po jakiego gromachodzicie na wybory skoro politycy pózniej robią was w konia?Kupujecie towar bez gwarancji( nie można odwołać posła)czyli zwykły bubel,kit gówno.To gówno jest ładnie zapakowane i poperfumowane z napisem JAK NAS KUPISZ TO BEDZIESZ SZCZĘSLIWY made in PO,PiS ,SLD,PSL RUCH PALIGŁUPA. I Polactwo (według Ziemkiewicza)kupuj ewciąż to samo gówno które co cztery lata jest przepakowywane w nowe opakowanie i perfumowane nowymi coraz to mocniejszymi perfumami.Zrozumiała to pani Anna walentynowicz pisząc w 2001 roku APEL O BOJKOT WYBORÓW.Z podobnym apelem wystąpił w 2006 roku Stanisław Tymiński z Canady.Komentarz ten poswięcam tym którzy chodząc na wybory utrawlają ten REŻIM .Dla mnie patrioty ONI są kolaborantami.A więc mosci Panowie i Panie albo albo .Albo BOJKOT WYBORÓW zakasujemy rękawy do roboty albo kolaboracja z JUNTĄ i wieczne narzekanie.Pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszenedemokracjausa@yahoo.com
 • @interesariusz z PL BOJKOT WYBORÓW PARTIE TO MAFIE
  Straż miejska ma też inne ważniejsze zadanie.W dniu wyborów przyprowadzić całą swoją dorosła rodzine aby zagłosowała na miejscowy układ .Tylko rze wyborcy godzą sie na to nie żądając w czasie kampani wyborczej od kandydatów na radnych LIKWIDACJI PRZYDUPASÓW PREZYDENTÓW MIAST ORAZ WÓJTÓW I BURMISTRZÓW.To do kogo te pretensje prze Pana?Pozdrawiam z kraju gdzie nie ma straży miejskiej a panuje porządek .Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 12:17:49
  nie rozumiem, w jaki sposób skłoniłem Pana do tej wypowiedzi, moim zdaniem, nie ma związku z tym, co pisałem.

  A jeśli chodzi o stany, to z amerykańskich filmów wiemy, jakie w stanach panuje sobiepaństwo szeryfów i jakie mają miejsce nadużycia władzy i siły.
 • @interesariusz z PL 11:36:03
  Chyba jesteś za młody bo nie pamiętasz, że nawet sznurka do snopowiązałek brakowało. Papieru toaletowego zresztą też. A ty pieprzysz o rakach do chodzenia po mieście.

  Kapitalizmu od dawna w Polsce nie ma, jakieś 100 lat.
 • @interesariusz z PL 12:56:33
  Szeryf jest wybierany przez mieszkańców więc realizuje tylko interes mieszkańców.
  Oceniając USA w/g filmów gangsterskich to tak jakbyś oceniał Polskę w/g W11 czy Malanowskiego albo innego "Znienawidź mnie". Ogarnij się.
 • @korwinista 13:22:58
  brakowało sznurka, bo produkowaliśmy żywności w bród, teraz go już nie potrzeba.

  Tak więc zjeżdżaj mi stąd z tak prymitywną propagandą "nawet sznurka". A spróbuj teraz kupić cokolwiek, czego ludzie pożądają, albo coś po socjalistycznej cenie.

  gdyby za komuny papier toaletowy był po dolarze, jak teraz, to by ci do domu przynosili.

  Jeśli teraz w Polsce nie ma kapitalizmu, to co jest. W socjaliźmie ludzie nie szukają papu po śmietnikach, a więc socjalizmu na pewno nie ma. A więc co. Liberalizm - wolno szukać po śmietnikach, ale za znalezione w śmietniku trzeba też zapłacić.
 • @korwinista 13:27:21
  Dlaczego gangsterskich, przecież najpopularniejsze filmy dotyczą procesów sądowych. No i jeszcze są filmy dokumentalne wyświetlane w wiadomościach.
 • Błąd krytyczny
  "w socjalizmie problemów z finansami nigdy nie brakuje"

  Pozwolę sobie zauważyć że w socjalizmie problemów z finansami nie było. (był problem z dostępnością dóbr) Finanse są stałym problemem w kapitalizmie.
 • @interesariusz z PL 11:36:03
  Chcieliście mieć kapitalizm, no to macie. Kapitalizm polega na używaniu kapitału do ekonomicznego zniewolenia innych ludzi, no ale skoro się na lekcjach spało, to się uwierzyło wolnej europie, że jest inaczej.

  Takie zdanie może napisać człowiek niedouczony żyjący na cudzy koszt,np.pracownik tzw.budżetówki.

  W Polsce nie nie ma i nie było nigdy KAPITALIZMU , następny raz wykiwali Polaków.

  Mam prośbę nich Pan nie zabiera głosu na temat ,którego Pan nie zna.

  Pozdrawiam Polaków nie zrusyfikowanych
 • @interesariusz z PL 14:12:36
  Jeśli teraz w Polsce nie ma kapitalizmu, to co jest. W socjaliźmie ludzie nie szukają papu po śmietnikach, a więc socjalizmu na pewno nie ma. A więc co. Liberalizm - wolno szukać po śmietnikach, ale za znalezione w śmietniku trzeba też zapłacić.

  Jedz człowieku do koreii ,albo na Kubę TO NIE BĘDZIESZ PISAŁ TAKICH BZDUR .

  W POLSCE JEST SOCJALIZM DLA CIEMNOTY,KAPITALIZM DLA SWOICH.
  Pozdrawiam Polaków nie zrusyfikowanych
 • @liberalkonserwatywny 17:13:19
  czyli uważasz się za ciemnotę,

  gratuluję odwagi cywilnej.
 • @interesariusz z PL 11:36:03
  Produkujesz się intensywnie co wskazuje żeś jest opłacanym zasrańcem do zaśmiecania wolnej myśli alboś tak durny że sam nie wiesz jakie bzdury ci lecą spod paluchów. Piszesz o straży miejskiej wystawiającej mandaty za parkowanie w miejscach w których uprzednio parkować wolno było. Zwróć uwagę sieroto interesowna, że Straż Miejska wystawia mandaty ze wskazaniem konta bankowego magistratu. Gdzie więc idioto dostrzegasz kapitalizm i pazernego kapitalistę? Moim zdaniem jesteś ofiarą stosunku przerywanego. Tata dupa wołowa, nieco się zacukał, spóźnił z odskokiem i zostałeś jednak poczęty acz z niepełnej porcji. Nogi, ręce w porządku, ale łeb wymiśkowany. Tata to Ania Grodzki?
 • @amadeusz2006 11:48:13
  Sam amadeuszu przyznajesz się żeś baran bo od 89 głosujesz na tych samych w różnych partiach. I nie zdając sobie sprawy ze swego baraństwa bierzesz się za krytykę kogoś komu powyżej zelówek nie sięgasz (JKM). Obserwowanie świata przez TVP, Onet czy Polsat pozwala ci podjąć starania o opanowanie sytemu operowania łopatą piaskówką. I skup się na tym.
 • @interesariusz z PL 14:12:36
  Ty chłopie masz sepsę rozumową i to galopującą! W socjalizmie nie było sensu szukać czegokolwiek po śmietnikach bo co tam miało być do znalezienia skoro w lodówkach nic nie było. No! Może u bogatszych stał słoiczek musztardy. Zenek! bier łopatę i leć odśnieżać!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY