Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 103 komentarze

In Nomine Veritatis.

Kasper Gondek - Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

Jak socjaliści z PiS chcą uszczęśliwiać na siłę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pewny jestem już trzech rzeczy: śmierci, podatków i tego, że jeśli tylko jest jakaś ekonomiczna głupota to prędzej czy później jej realizacją zajmie się prezes Kaczyński i jego ludzie.

 

Najbardziej lewicowa partia w Polsce (może poza Partią Pracy i socjal-komunistycznymi tworami jeszcze niższej rangi) Prawo i Sprawiedliwość osiąga wielkie sukcesy w najnowszych sondażach. Z coraz większą pewnością i butą prezes PiS Jarosław Kaczyński ujawnia więc swoje projekty na przyszłość. Niestety projekty te są dosyć skromne. Podniesienie płacy minimalne, nawet o kilka set złotych – co to jest? Dlaczego by nie wprowadzić płacy minimalnej na poziomie 10 000 złotych albo nawet miliona? To jest realne! W końcu jeśli po podniesieniu płacy minimalnej o kilka procent, proporcjonalnie wzrosną też ceny towarów i usług, to dokładnie tak samo stałoby się przy podniesieniu płacy minimalnej nie o jakieś marne pieniądze, a np. 100-krotnie. Oczywiście straciliby na tym posiadający oszczędności, których wartość nabywcza musiałaby drastycznie zmaleć, ale czy prezes socjalistycznego PiS powinien przejmować się kapitalistami, którzy to, wbrew lewicowym ideałom, dorobili się majątku? Ach ta wredna klasa posiadaczy!
Ale, ale… WCz. Jarosław Kaczyński propaguje też własność prywatną (nie dla wszystkich)! Tak Szanowni Państwo, podobnie jak Platforma Obywatelska, PiS zamierza budować mieszkania na własność, a także pod wynajem, dla słabo zarabiających. Znamy nawet pewne ogólne założenia tego samobójstwa. Otóż plan w skrócie polega na uniemożliwieniu Polsce kiedykolwiek wyjścia z zadłużenia. PiS postuluje udostępnienie za darmo państwowych gruntów pod budowę mieszkań. Co w tym złego? Wystawienie tych gruntów pod licytację i w ten uczciwy sposób sprywatyzowanie ich mogłoby np. dać gwarancję na wypłatę emerytur dla tych, których zarobki pochłonął już ZUS. Oddanie ich za bezcen to zwyczajne marnotrawstwo. Ale to nie wszystko, wybudowanie mieszkań na wynajem najbardziej uderzy w osoby które w tym momencie zarabiają udostępniając własne nieruchomości. Cena wynajmu na rynku musi się obniżyć, właściciele mieszkań będąc więc zmuszeni do ich sprzedaży, ale na tym też nie odniosą korzyści, bo rynek zdominowany zostanie przez mieszkania wystawione na sprzedaż przez państwo.
Na końcu prezes PiS zatroszczył się także o pracowników i to akurat zainteresowało mnie najbardziej. Prezes PiS, podobnie jak komuniści, próbuje uszczęśliwić wszystkich… na siłę. W przypadku komunistów niestety nie wszyscy uszczęśliwiani przeżyli. Jak będzie teraz? Bez wątpienia ciekawie. Do tej pory działałem w ten sposób – jeśli szukałem pracy od razu wybierałem jedynie pracodawców oferujących mi „umowy śmieciowe”. W ten sposób mogłem więcej zarobić bez obciążania wypłaty składkami z których i tak bym nie korzystał. Umowy zlecenie czy o dzieło są też najdokładniejszym odzwierciedleniem umiejętności i zaradności pracownika. Pieniądze otrzymuje się za wykonanie konkretnego zlecenia, lub przepracowania odpowiedniej ilości godzin. Pracodawca kupuje więc od pracownika jego pracę za cenę dla obydwóch opłacalną (zakładam, że mało jest idiotów którzy zgodziliby się sprzedać pracę wartą załóżmy 7 zł za godzinę, za kwotę o wiele niższą – proszę  nie mówić o zmuszającym do tego bezrobociu, bo póki co pracę może znaleźć każdy, zmieni się to dopiero po podniesieniu płacy minimalnej i likwidacji „szarej strefy”, wtedy dopiero pojawi się prawdziwe bezrobocie). WCz. Jarosław Kaczyński staje jednak w obronie słabeuszy i osób wątpiących we własne umiejętności. Ludzie tacy pragną stałej pensji bez względu na efekty pracy oraz zabezpieczenia, by pracodawca nie mógł łatwo zwolnić ich za nieefektywność. Dlatego też umowy „śmieciowe” mają być stopniowo likwidowane, tak by zadowoleni byli słabi pracownicy, a osoby zdolne, utalentowane i pracowite więcej pieniędzy oddawały do budżetu państwa. Tak czy inaczej obserwuję, z coraz większym lękiem, te próby uszczęśliwiania i pewny jestem już trzech rzeczy: śmierci, podatków i tego, że jeśli tylko jest jakaś ekonomiczna głupota to prędzej czy później jej realizacją zajmie się prezes Kaczyński i jego ludzie. 


Kasper Gondek, Junta.pl


KOMENTARZE

 • .
  Młody jesteś więc i naiwny.
  1. Jesli socjaliści coś obiecują to obietnicę spelniają tylko w połowie, czyli w tym przypadku, oddadzą za darmo gminne grunty. Mieszkania będa miały rekordową cenę, ponieważ będa budowane przez państwo, pod baczną kontrolą i nadzorem urzędników.

  2. Umowy smieciowe jak umowy śmieciowe. Oni najpierw wezmą się za roczne rozliczanie czasu pracy, bo jak sami związkowcy i im podobni profesorowie ekonomii przyznają, zmniejszą sie im zarobki z powodu braku mozliwości wysokoplatnego wyrabiania nadgodzin.
  Z czego jest taki wniosek, że związki zawodowe są zwolennikami tyrania swoich pracownik po 12 godzin dziennie oraz tego, by mniej osób pracowało, a więcej było na bezrobociu, bo gdyby na serio wdrozyć stary XIX wieczny postulat o 8 godzinnym czasie pracy, wówczas pracowałoby więcej ludzi.
  Sojalistyczni mędrkowie uznają to za wadę.
 • Ja teraz stawiam na socjalizm.
  Więc bym socjalistyczne pomysły PiS poparł, choć ich (PiSu)nie lubię.
  Socjalistyczne eksperymenty się jednak sprawdzają. Choćby przykład Chin.
  Przykład.
  Jak robol więcej zarobi, to więcej wyda i da robotę sobie i koledze robolowi.
  Jak prezes firmy mniej zarobi, to będzie dalej ciężko pracował (aby wreszcie się dorobić), a nie latał za kolejnymi coraz bardziej luksusowymi dziwkami. Powyżej pewnego progu dochodów przestaje się opłacać pracować. Jak ktoś w pierwszym roku zarobi na swoje luksusowe życie do jego końca, w drugim na swoje dzieci do końca, a w trzecim na wnuki - to już później tylko siedzi w tym swoim fotelu prezesa i puszcza bąki mało estetyczne, i ma wszystko już dokładnie gdzieś. Jego firma może paść pod presją Chińczyków, ale co go to obchodzi?
  Tak, jestem za spłaszczaniem dochodów i dużą progresją podatkową.
 • @Autor
  Mozdzek ptaszka,stad glupota jasna.
 • @vortex 23:16:24
  I jestem też za dużym udziałem pracowników w zarządzaniu firmami - bo to oni (ci zwykli misie z linii) tworzą wartość. Jakoś się łatwo zapomina że w okresie największego wzrostu niemieckiej gospodarki obowiązkowo w radzie nadzorczej każdej dużej firmy był przedstawiciel załogi. To podobno był ciemniak? Tylko dlaczego im tak wtedy rosło??? Dlaczego???
 • @vortex 23:16:24
  Przykro mi bardzo, że nie zauważa Pan jednej rzeczy w tym wszystkim. Luksusowa dziwka, z której usług korzysta bogaty kapitalista, też funkcjonuje na rynku i jeśli ona więcej zarobi to też więcej wyda! Tak czy inaczej nie jest Pan Bogiem i nie może Pan ingerować w wolną wolę ludzi! Każdy wydaje pieniądze na co mu się podoba i Panu, reszcie socjalistów czy prezesowi Kaczyńskiemu nic do tego. Przy czym w przypadku podniesienia płacy minimalnej nie rozmawiamy o zwiększonej zdolności nabywania towarów i usług! Rozmawiamy o pomyśle który zakończy się zwiększeniem bezrobocia (pracodawcy nie opłaca się kupować pracy powyżej jej wartości) i inflacją! Większe zarobki (realnie przekładające się na możliwości konsumpcyjne) są możliwe do uzyskania przy zminimalizowaniu podatków!
 • @vortex 23:21:17
  A to już zależy od każdego przedsiębiorcy. Jeden weźmie na doradcę hydraulika, drugi mistrza ekonomii. Który z przedsiębiorców lepiej na tym wyjdzie to już się okaże, ale ważne by każdy sam ponosił konsekwencje swoich decyzji. Jeśli w praktyce okaże się, że doradca - hydraulik się przydaje z pewnością rzesza hydraulików znajdzie zatrudnienie w zarządach firm.
 • Podpuszczony przez POlicjantow
  pisze głupoty
 • @KrisJora 23:45:45
  Przez PO? A to ciekawe... A może Pan to udowodnić? Bardzo bym prosił, bo kłamstw zwykłem nie tolerować.
 • Autor.
  Ja już ci wcześniej napisalem, co powinieneś zrobić, ale rada nie podzialała!!!
  Jak nie lubisz PIS, to skomentuj przekręty, złodziejstwa , działanie "seryjnego samobójcy", zadłużenie Polski itp, a nie pisz BZDUR, bo jak ci mówią trzej koledzy, że jesteś pijany, to idż i się połóż a nie rozrabiaj po pijaku!!! Tak samo zachowujesz się na NE, pisząc bzdury typu "groch z kapustą"!!! Spadaj na portal GÓWNOPRAWDA i tam znajdziesz wielu fanów!!!
 • @vortex 23:16:24
  To albo jesteś za "spłaszczaniem" dochodów, albo za modelem chińskim.
  W Polsce mamy progresje podatkowa i widać tego efekty. Najlepszym przykładem progresji jest Detroid, które zbankrutowało, bo od tego spłaszczania ludzie uciekli.
  Prezes mniej nie zarobi, bo na podatek wyda to co zarobią "robole". Przykład - pensje urzędników. Ich dochody nie zmalały po wejściu w wyższy próg podatkowy, tylko wydatki na wynagrodzenia (o koszt podatku).
 • @zibi 23:54:04
  Nie chodzi o to, że nie lubię PiS. Ja nienawidzę socjalistów. Z całego serca nienawidzę każdego kto występuje przeciwko normalności, naszej Cywilizacji, czy przeciwko nauce Boga.
  I ja Szanowny Panie nie jestem demokratą. Jeśli nie trzy, ale sto tysięcy osób będzie mi mówiło, że jestem pijany choć nie jestem, to znaczy że te sto tysięcy się myli a nie ja! I tak samo, jeśli nawet milion osób zacznie gwałcić i mordować, to ja nie zacznę!
  A na portalu "GÓWNOPRAWDA" mnie nie zechcą, bo jak wspominałem nienawidzę socjalistów. Czy to z PO czy z PiS, SLD, PSL, SP, RPP itd.
 • @KasperG 00:33:05
  Ale jak twoja nienawiść ma się do "nauki Boga"?
  Elementy socjalne w programie wyborczym partii, to jeszcze nie socjalizm.
  Przypominam, że w rządzie PiS ministrem finansów była liberalna Zyta Gilowska.

  "nienawidzę każdego kto występuje przeciwko normalności, naszej Cywilizacji, czy przeciwko nauce Boga."

  Większego idiotyzmu dawno nie czytałem. W kontekście PiS-u. Poproszę o przykłady występowania PiS-u przeciw "normalności, naszej Cywilizacji i nauce Boga"?
  Tylko konkrety, a nie pierdu pierdu.
 • @gallux 09:21:21
  Przecież według ich definicji socjalizmu, cała historia ludzkości od Adama i Ewy to pasmo socjalistycznych błędów. Tyle że o tym nie wiedzą, bo są niedouczeni w historii gospodarczej. Zawsze władza mieszała się do gospodarki, a to przecież według nich czysty odrażający socjalizm.
  Choćby tutaj przykład.
  http://pl.wikisource.org/wiki/Encyklopedia_staropolska/Gwarek

  Te średniowieczne gwarectwa wyglądają jak przedsiębiorstwa państwowe z silnym samorządem pracowniczym - socjalistyczne okropieństwo zaiste.
 • @gallux 09:21:21
  Spoko, Gal, nie unoś się.
  Chłopak jest jeszcze młody i ciongle wierzy w niewidzialnom renkem rynku.
  I że zasady są proste i równe dla wszystkich.
  A nie są.
  Nie ma darmowych obiadków i nie ma dobrych prezesów i właścicieli firm, chcących podzielić się z załogą rezultatami jej ciężkiej harówy.
  A że PiS stara się coś zrobić z tym zawszonym układem, podnosi się zaraz wrzask przerażonych ew. lustracją gospodarczą liberałów.
  I napuszczają takich młodych naiwnych.
  A ci robią swoje.
  I to nawet za darmo.
 • Stare liberalistyczne bajki
  Wzrost wynagrodzeń nie ma sensu bo ceny też wzrosną. Ale dziwnym trafem wszyscy, którzy to głoszą zarabiają dużo albo bardzo dużo. Masochizm jakiś czy co ? A sztucznie zawyżonych składników kosztów jest od groma - prąd, paliwa, woda, czynsze, opłaty gruntowe i wiele innych. Tylko płaca musi być "rynkowa" bo jak się ją sztucznie zawyży to świat się zawali. Prawda ?

  Luksusowa k..a to też rynek. Tak, oczywiście, teraz nawet będziemy wliczać do PKB prostytucję i dochody z narkobiznesu. Im więcej będzie bogatych tym więcej będzie luksusowych k..w i Polska nam zakwitnie. A miliony zwykłych ludzi marnowałyby pieniądze na jedzenie, ubranie, fryzjerów, kina i inne niegodne liberała usługi. My chcemy pięknej Polski ze stadionami, drapaczami chmur i luksusowymi furami oraz dynamicznym rynkiem narkotyków, hazardu i prostytucji. Tak osiągały bogactwo narody Afryki i my tez tak chcemy - liberalnie, bez grama socjalizmu.

  Sprzedaż ziemi to ratunek dla ZUS. Wszyscy to wiemy i dlatego dziś ZUS jest bardzo bogaty dzięki temu, że kolejne rządy wyprzedały wszystko co mieliśmy. Dlatego również nasz kraj nie ma długów, w które bez wątpienia wpędziłoby go rozdawanie majątku obywatelom. Po co Polsce mieszkania dla hołoty, kiedy liberalny rząd potrzebuje kasy, a wiemy, że banki i koncerny 100x lepiej zarządzają tym majątkiem niż nic nie warci krajowcy.

  Zastanawiam się tylko nad tym, czy sz. Autor był trzeźwy pisząc te banialuki, czy też w ten sposób zarabia na życie ? Liberalizm bankrutuje z hukiem na całym świecie, dochodząc do iście orwellowskiego punktu, w którym banki i wielkie firmy są ratowane przed bankructwem z ciągle podnoszonych podatków nakładanych na stale biedniejących obywateli. Podobnie zresztą do realnego socjalizmu, który też zdechł negując większość zasad swej pierwotnej ideologii.
 • @KasperG 00:33:05
  Niestety, wartość poznawcza tekstu z którym się Sz.Bloger zgadza,
  jest poniżej jednej gwiazdki.
 • @brian 09:42:47
  Nie unoszę się, nie mam na kogo:-)
  Nasz Kolega Bloger, zdaje mie sie, jest kolejnym uwiedzionym przez cymbała z muszką.
  Pewnie należy też do grona tych dwudziestoparolatków, którzy uważają, że PRL został już rozliczony, raz na zawsze. Nie mam o to pretensji, młody to i durny.
  Dla mnie osobiście, to właśnie brak rozliczenia się z PRL-em jest przyczyną wszystkich naszych klęsk.
 • @autor
  W zasadzie jaki jest cel tego bełkotu który Pan wytworzył? Zdobycie kolejnych wyznawców dla wariata w muszce? Przekonanie do tego by uczciwie pracujący Polacy uznali bredzenie bandy spod znaku "wolności i liberalizmu" za coś warte?
  Nie masz Pan pojęcia o kraju w którym wspólnie żyjemy i o problemach ludzi którzy dla tego kraju coś tworzą, zwykłych pracowników wiążących koniec z końcem ledwo, a to dzięki wszelkim wyznawcom doktryny "wolnego rynku" i jego "niewidzialnej ręki"
  Jak nie znoszę Kalksteina i PiS tak tutaj maja DOSKONAŁE pomysły, i każdy z nich popieram. Rozbicie siatki wyzysku w Polsce to jeden z NAJWAŻNIEJSZYCH celów każdego kto chce się mienić patriotą.
  Co Pan wytwarza? Coś wartościowego czy tylko taki bełkot? Czym się Pan zajmuje? Jaka to "praca"? Czy może tak jak to bywa w przypadku wszelkiej maści korwinistów jest Pan kolejnym nie znającym życia studenciną czy innym "ustawionym z niewielką pomocą rodziny i znajomych" pseudo "managerem"?
  Pytam bo interesuje mnie kto mógł stworzyć takie brednie i umieścić je publicznie?
 • Czemu to wisi na SG?
  Jak już ktoś napisał "groch z kapustą". Oddajcie mój czas!
 • @Admini opamiętajcie się
  Dopiero czytając takie żydłackie idiotyzmy uświadamiam sobie, ze ustawa śmieciowa nie została dopracowana. W najbliższym czasie trzeba będzie utylizować wszystkich wyznawców "ekonomii uboju rytualnego" masowo produkowanego ma SGH. Do jakiego kubła ich wrzucać?
 • @nikander 10:21:29
  Nie rób scen Waszmość.
  Moim zdaniem chodziło wyłącznie o wyeksponowanie zdjęcia Kaczora. Admin1, bo to jego podejrzewam o ten tani numer, jest lata świetlne za Gówno prawdą. Dziś już takie zdjęcia nie robią na ludziach wrażenia. Zacofanie, wsteczność, ciekawe co jeszcze zaproponuje nam Admin1?

  PS. Pan Gondek w innym miejscu o takich jak my wyraża się: tłuszcza i pospólstwo (junta.pl). Coś mi się wydaje, że to arystokrata z pierwszego tłoczenia.
 • @vortex 23:16:24
  popieram to zdanie,

  a w sprawie progresji podatkowej,
  jest to znacznie lepszy sposób na podniesienie płac minimalnych, niż ustanowienie samej płacy minimalnej.
 • @KasperG 23:40:01
  albo, albo,

  albo strzelać wilki, albo przymusić je do wegetarianizmu.
 • @KasperG 00:33:05
  udowodnij, że socjalizm jest sprzeczny z nauką Boga,

  udowodnij, że socjalizm to nie jest normalność,

  udowodnij, że nasza cywilizacja nie dopuszcza socjalizmu,

  albo po prostu udaj się do psychiatry, bo Cię ta twoja nienawiść zabije.
 • @KasperG 00:33:05
  Gdy rządził Kaczyński to wzrost gospodarczy wynosił 6,2% 6,4%. Bezrobocie spadło z 17% do 8%. Obniżono ZUS i podatki a mimo to zatrzymano spiralę zadłużenia, zredukowano deficyt budżetowy niemal do zera. I pozostawiono Tuskowi rozpędzoną gospodarkę,130 mld. zł rezerwy budżetowej i równowartość 300 mld. zł z Unii jako środki na inwestycje. A jak to Tusk wykorzystał to dziś widzimy i odczuwamy.
 • @arfo 09:53:29
  " realnego socjalizmu, który też zdechł negując większość zasad swej pierwotnej ideologii."

  otóż to, nigdy nie mieliśmy socjalizmu, a samo ocieranie się o niego też dawało niezłe wyniki gospodarcze.

  Ciekawi mnie, kiedy straty spowodowane przez liberałów dorównają stratom poniesionym przez Polskę podczas 2 wojny światowej.
 • @Warlord 10:14:52
  Koniec świata!
  Warlord wybiera mniejsze zło.
  Chłopie, pamiętaj o tym, gdy będą wybory.
 • @gallux 10:29:56
  niestety, niekorzystnego zdjęcia.
 • Panowie!!!!
  A jeśli:
  jeśli JKM to tylko polityczny troll.
  hodujący sobie podobnych, pożytecznych dla władzy.
  wtedy powinniśmy olać "odkrywcze' artykuły Pana Kacpra G.
  niech sam je czyta.
  najlepiej w Kamieniu Pomorskim.
  krainie RealPolitik.
 • @gallux 10:29:56
  Jak dobrze pójdzie zrobimy secesję Podkarpacia, bo mamy warszawki dość: http://nikander.nowyekran.net/post/96085,zamiast-ekonomii-uboju-rytualnego
 • @brian 10:41:14
  Czytałem ostatnio program gospodarczy PiS i jest on po prostu dobry. Niech skupią się na walce o byt Polaków bo to ważne dla milionów współobywateli.
  PiS ma dalej dla mnie złe oblicze głównie przez swoją politykę zagraniczną, ale są zdecydowanie MNIEJSZYM ZŁEM niż Thusk i kamaryla.
 • @vortex 23:16:24
  ty jestes cos pomiedzy stadium małpy a człowieka
 • @gallux 10:11:32
  Nasz kolega bloger po prostu zamiast walczyć z układem albo o krzyże, woli zastanowić się jak ułożyć stosunki pomiędzy państwem a obywatelami aby układ naturalnie usechł, a krzyże nie bywały przedmiotami sporów politycznych. Pan zaś woli walczyć zabierając jednym, podczas gdy drudzy mają się stać tego co Pan zabrał beneficjentami. Jeśli w związku z tym ktoś zaliczył Pana do pospólstwa to przykro mi ale nosi to znamiona racji.
 • @interesariusz z PL 10:39:47
  Nie mieliśmy socjalizmu? A co mamy niby teraz?

  Proszę wskazać jakie jeszcze elementy należałoby wprowadzić aby z dumą mógł Pan stwierdzić, że socjalizm już nastał? Produkcja chleba ma być znacjonalizowana?

  Do szkoły człowieku!
 • @Warlord 10:14:52
  Albo nie czytał Pan, albo plucie jadem to Pana praca. Wolnego rynku to w Polsce NIE MA! A liberalne pomysły które to podobno doprowadziły nas na skraj bankructwa nic wspólnego z liberalizmem nie mają. Autor zdaje się mieć dużo większe pojęcie o życiu normalnych ludzi od Pana, co choćby widać w podejściu do opodatkowania pracy. Rozbicie siatki wyzysku to zdaje się postulat o który wspólnie moglibyście zawalczyć ale KasperG chciałby zakręcić kran a Pan próbuje łatać dziury w wężu.
 • Coś dla fanów podnoszenia płacy minimalnej
  I tak 90% z was nie zrozumie, ale przynajmniej połapiecie się, że macie takie same poglądy jak niejaki Piotr Szumlewicz z "Trybuny" i Fundacji im. Róży Luksemburg

  http://www.youtube.com/watch?v=WzJP8_zspVM
 • @Autor! Twoja indolencja i głupota aż poraża!
  Nie rozumiem, dlaczego ludzie, którzy nie mają pojęcia o rynku, gospodarce, ekonomii, finansach ..., w ogóle zabierają głos ... No chyba że tylko po to, by kogoś opluć.
  Dlatego panie KacprzeG., stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że jesteś nie tylko głupcem - czym szkodzisz tylko sobie i swojemu najbliższemu otoczeniu (co mam "gdzieś") - ale oprócz tego jesteś kłamcą i oszczercą - przez co skutki twojego działania, jako szkodnika, znacznie się poszerzają - za co zasługujesz na niższą ocenę niż "1" ... ale nie mam innej do dyspozycji, więc dostajesz "1".

  Sądzę, że należysz do tych nieudaczników, którzy tak jak większość peowców, peeselowców, eseldowców i reszta im podobnych komuchów, za wszelką cenę - jak "krowa, która dużo ryczy ..." - chcą duzo "zarobić a się nie narobić" - wbrew wszelkim rynkowym zasadom.
 • @KasperG - To jak ty ze sobą wytrzymujesz???
  "Bardzo bym prosił, bo kłamstw zwykłem nie tolerować."
 • @zibi
  "Ja już ci wcześniej napisalem, co powinieneś zrobić ..."

  ---> Jak dobrze, ze najpierw napisałem, co myślę o tych bzdurach powypisywanych przez KacpraG a dopiero później zacząłem czytać komentarze ... Przynajmniej nikt mi nie zarzuci, że zasugerowałem się choćby Twoją opinią.

  "Spadaj na portal GÓWNOPRAWDA i tam znajdziesz wielu fanów!!!"

  ---> Przy okazji, sprawdzę ... czy tam spadł ... bo zaglądam od czasu do czasu na Forum Kraj GW (ostatnio jako 1normalnyczlo.w.i.e.k) - by im popsuć trochę humory.

  Pozdrawiam
 • @KasperG
  "A na portalu mnie nie zechcą, bo jak wspominałem nienawidzę socjalistów. Czy to z PO czy z PiS, SLD, PSL, SP, RPP itd. ..."

  ---> Widzisz! Nie rozumiesz nawet tego, że na portal "GÓWNOPRAWDA", normalni ludzie, jeśli tam wchodzą, to właśnie przede wszystkim dlatego, że "tam ich nie chcą"!
 • @1normalnyczlowiek 13:52:14
  "Nie rozumiem, dlaczego ludzie, którzy nie mają pojęcia o rynku, gospodarce, ekonomii, finansach ..., w ogóle zabierają głos ... No chyba że tylko po to, by kogoś opluć."

  Pojęcie o rynku - KasperG twierdzi, że płace powinny podlegać mechanizmom rynkowym - stąd nie ma pojęcia o rynku?

  Pojęcie o gospodarce - autor twierdzi, że dla gospodarki jako całości lepiej byłoby gdyby państwo minimalizowało swoje wpływy - Pan twierdzi, że państwo w obszarach swojej działalności na rynku może działać dobrze? I to on nie ma pojęcia? Proszę wskazać jedną branżę bez patologii.

  Pojęcie o ekonomii - zdaje się, że ignorancja w zakresie zrozumienia mechanizmów rządzących regulowanym rynkiem pracy to Pana domena, bo autor tłumaczy "jak krowie na rowie" (skoro do krów u Pana ciągoty) co dzieje się po podniesieniu płacy minimalnej. Skoro ekonomia to nauka o takich właśnie mechanizmach to może Pan o niej nic nie wie, a zabrał głos tylko dlatego, że ktoś zaatakował Jarka? Jeśli jest inaczej to może wszedłby Pan w polemikę?
 • @arfo
  "My chcemy pięknej Polski ze stadionami, drapaczami chmur i luksusowymi furami oraz dynamicznym rynkiem narkotyków, hazardu i prostytucji. Tak osiągały bogactwo narody Afryki i my tez tak chcemy - liberalnie, bez grama socjalizmu."

  ---> Tak celnie to ująłeś, że podpisuję się pod wszystkim rękoma i nogami.
  KasperekG nie widzi, że pomaga oszustom i złodziejom budować świat, w którym na wąską grupkę uprzywilejowanych osób - plus na "należne" im atrakcje, czyli fury, qrwy i komóry - ma harować cała reszta ...

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 14:35:35
  "KasperekG nie widzi, że pomaga oszustom i złodziejom budować świat, w którym na wąską grupkę uprzywilejowanych osób - plus na "należne" im atrakcje, czyli fury, qrwy i komóry - ma harować cała reszta "

  To prawdopodobnie dlatego liberalne w rozumieniu klasycznym (do czasu) Stany Zjednoczone wyhodowały najpotężniejszą klasę średnią na świecie... Zasady które leżą u podstaw liberalizmu, tworzą środowisko dokładnie odwrotne do tego o którym Pan pisze. Całość jako koncepcja państwa, pozwala właśnie na wytworzenie atmosfery, w której piąć się po drabinie społecznej całym masom ludzi jest najłatwiej, bo wystarczają atrybuty które są w ich zasięgu jak praca czy pomysłowość.
 • Dobry tekst, odsłaniający pełen brak pomysłów PiS
  PiS chce władzy, nie mając żadnych nowych pomysłów. Rozdawnictwo ziemi, to przecież ustawy Glapińskiego, notabene bardzo dobrego przyjaciela Kaczyńskich, to jemu L.Kaczyński załatwił miejsce doradcy prezydenta. Ustawy te doprowadziły do przejmowania drogiej ziemi w centrach miast przez deweloperów i niczego więcej.
  Pomysł Dudy w rządzie to nic innego jak Krzaklewski BiS. Związki zawsze muszą być w opozycji do rządu, bo zupełnie inne mają cele. Mają bronić praw robotników, podczas gdy rząd ma zarządzać państwem, co często stoi w konflikcie wzmacnianiem praw pracowników. Znowu będziemy widzieli Dudę (Krzaklewskiego) na czele pochodu protestującego przeciw rządowi w którym Duda (Krzaklewski) za sznurki pociąga.
  Można oczywiście żądać wysokich uprawnień dla pracowników, tak pod publiczkę populistycznej PiS, tyle, że nasze przedsiębiorstwa muszą konkurować z produktem chińskim, bo sami sięgamy na półkę po najtańsze produkty. No i efekt, będziemy mieli pracowników z wysokimi uprzywilejowaniami na bezrobociu. Kaczyński chce rządzić sam, tyle, że rozum został 20 lat wstecz, żadna nowa myśl w tej głowie nie zawita. Zaś liczyć na klakierów w formie Błaszczaka, Hofmana i innych? Oni klaskaniem mają zajęte i ręce i głowy. Trzeba wreszcie przyjąć prawdę, dziś nie ma PiS, nie ma prawicy zniszczonej przez PiS, jest hasełko, "wszystkiemu winne PO, dajcie mi władzę i nie pytajcie o pomysły na Polskę, bo ich nie mam"
 • @spinaczo - Też jesteś indolentem w tych spraw - dlatego bronisz podobnych sobie!
  "Jeśli jest inaczej to może wszedłby Pan w polemikę?"

  ---> Wszedłem w polemikę, gdyż przeczytałem ileś bzdur z dziedzin, w których wymagana jest i wiedza i myślenie - a nie dlatego, ze ktoś bezpodstawnie opluwa "Jarka"!

  KasperG dziwnie jest podobny do Bartekolo, który niedawno wypisywał identyczne głupoty:
  "Założenia programu są PiSowskie(czyt. socjalistyczne) ..."

  Co do gospodarki, rynku, ekonomii, itp., najpierw sobie przeczytaj moje komentarze w dyskusji choćby właśnie z Bartekolo i wtedy dopiero mnie oceniaj. A że są bardzo długie, to podaje tylko linki:

  http://confessio.nowyekran.net/post/95287,pis-przystepuje-do-kontrofensywy#comment_828356

  http://confessio.nowyekran.net/post/95287,pis-przystepuje-do-kontrofensywy#comment_828517

  http://confessio.nowyekran.net/post/95287,pis-przystepuje-do-kontrofensywy#comment_828673

  http://confessio.nowyekran.net/post/95287,pis-przystepuje-do-kontrofensywy#comment_828864

  PS. No może jednak krótki fragment dla tych, którym nie chce się korzystać z linków:

  "Ależ jak najbardziej: Chcę, by państwo chroniło poprzez swoje urzędy zarówno gospodarkę państwową, jak i prywatną przedsiębiorczość! Tylko że ty sugerujesz, że pod płaszczykiem ochrony, państwo będzie (na pewno!) ingerowało, interweniowało "co, gdzie, komu, ile, za ile", a ja uważam, że państwo ma chronić firmy i przedsiębiorców w ten sposób, że zapewni wszystkim RÓWNY dostęp do rynku, RÓWNY dostęp do pieniędzy, zleceń, usług ... a nie, jak w "Folwarku zwierzęcym", że są równi i równiejsi, przy czym państwo stoi po stronie tych "równiejszych". Ta ochrona ma wynikać z jasnego, jednoznacznego prawa, także podatkowego i z szybkiej drogi procesowej w wypadku sporów pomiędzy podmiotami gospodarczymi oraz ze szczególnej ochrony przed oszustami, którzy z reguły dysponują o wiele potężniejszym wsparciem finansowym i prawnym wobec pokrzywdzonych, poszkodowanych. Jak widzisz, nie chodzi o pomoc wtedy, gdy ktoś przeliczył się ze swoimi siłami lub "nie trafił w rynek" - bo to jest normalne zjawisko - ale chodzi o to by chronić tych, którzy "trafiają w rynek" swoimi pomysłami, przedsięwzięciami, ale za to - zamiast nagradzani - zostają wykończeni z "nieznanych" powodów, przez "nieznane" siły. Te "nieznane" siły istnieją a nie są elementem wolnego rynku! To element państwa mafijnego i żadne tłumaczenia tego nie zmienią!"
 • @autor
  Jak dźgniesz krowę pod ogon to ryczy :D :D :D Tutaj aż echo niesie :D
 • @Zawisza Niebieski - Wcasle się nie dziwię, że tak napisaleś.
  "Dobry tekst, odsłaniający pełen brak pomysłów PiS"

  ---> To dobry, w waszym "rozumieniu", tekst ... bo jesteście z jednego szynela: ty, KasperG, Bartekolo ...
 • @1normalnyczlowiek 14:56:33
  No cóż, nie przeczę, PO-PiS mojego uznania nigdy nie znajdzie, tylko mi żal Polaków, co dali się w ichnie gierki wciągnąć. PO-PiS to jedność, jedni udają liberałów, drudzy kato-patriotów a my jak jaja po góralskich... ganiamy między PiS a PO zawsze mając nadzieję, że to drugie lepsze.
  Mam nadzieję, że kiedyś zmądrzejesz, tylko, czy wtedy już Kaczyński z Tuskiem nie rozwalą Polski doszczętnie?
 • @Zawisza Niebieski 15:16:26
  DLATEGO PRZY NIEMALŻE KAŻDEJ OKAZJI POPIERA pan Tuska i jego PO, ostatnio bronił pan w swoim wpisie Hankę z Warszawy.
 • @Zawisza Niebieski
  "PO-PiS to jedność ..."

  ---> To zwykłe kłamstwo, powielane dla celów PR-owskich przez miłośników PO, Donalda Tuska i reszty oszustów!

  Tak więc, nie jest istotne, gdzie ty sam siebie - li tylko z nazwy - sytuujesz pod względem poglądów, bo o twojej afiliacji decydują konkretne wypowiedzi w konkretnych sprawach. A pod tym względem wyraźnie widać, że jesteś zwolennikiem PO, Tuska, SLD, Millera ... i reszty komuchów.
 • @1normalnyczlowiek 14:56:33
  Może Pan przybliży nam swój szynel? Nie znajdę wśród nich jakiś byłych członków komunistycznego aparatu urzędniczego? Nawet bym się nie zdziwił. Jakby Pan mógł w dwóch zdaniach określić swoje poglądy to byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ już się gubię w tej lawinie słów.
 • @fan-wolności 10:51:22
  Gdyby rząd PIS miał o tyle samo dochodów więcej jak obecnie ma rząd Tuska, to zadłużenie kraju nie rosło by jak obecnie z szybkością prawie 11 mld miesięcznie, a malało. Gdzie są te pieniądze co rząd Tuska ma dodatkowo z wyższych podatków, podwyższonego VATu, akcyzy, prywatyzacji, miliardów euro funduszy unijnych na lata 2007 - 2013? Gdzie jest forsa z "oszczędności" w postaci tysięcy zamkniętych szkół, przedszkoli, żłobków, świetlic, komisariatów, szpitali, dworców, linii kolejowych, koszar, których obecny rząd już nie musi finansować a finansował rząd PIS? W takim układzie zadłużenie powinno spadać, a ono rośnie, i to w rekordowym tempie. Rząd PIS sprywatyzował przez 2 lata tylko za... 2,6 miliarda, i mimo tak niskich wpływów z prywatyzacji, deficyt budżetowy w roku 2007 wyniósł tylko 16 miliardów. Dla tych co nie wiedzą jak to się ma do deficytu Tuska - to przypomnę że w roku 2010 deficyt wyniósł 52,2 miliarda, pomimo wpływów z prywatyzacji w wys. 25 miliardów. Daje to wynik 77 miliardów do tyłu, plus (a raczej minus) o 100 mld wzrost zadłużenia!!! U Tuska, zadłużenie kraju zamiast spadać - tempo jego wzrostu bije wszelkie rekordy i rośnie już z szybkością ponad 120 mld rocznie. Czy ktoś może mi wyjaśnić gdzie idą te pieniądze? Jeśli ktoś nie wierzy, to dam porównanie: Rok 2004(SLD)- wpływy z prywatyzacji 10,2 mld. deficyt 41 mld. (czyli 51 mld do tyłu) Rok 2006(PIS)- wpływy z pryw. 0,6 mld deficyt 25 mld. = 25,6 mld.. 2007(PIS) wpływy z pryw. 2 mld. def. 16mld.=18 mld.. 2008(PO) wpł. z pryw. 2,4 mld def. 24mld.=26 mld.. 2010(PO) wpływy z pryw. 25 mld a deficyt...52 mld. = 77 MILIARDÓW do tyłu!!! Do tego należy doliczyć że dług w dniu 28.09.2010 wynosił 724mld. 259 mln. a dzisiaj po 22 miesiącach wynosi 995 mld. Czyli o 274 mld wzrósł dług w ciągu 21 miesięcy (patrz www.zegardlugu pl) Cena pszenicy we wrześniu 2007(po żniwach gdy zboże jest najtańsze) wynosiła 950 zł/t. cena chleba 1,60 zł. Cena pszenicy obecnie 930 zł/t, mimo wzrostu cen srodkow produkcji rolnej o ponad 35%). Ile kosztuje chleb dzisiaj, w czasie, gdy rolnik więcej wydaje na produkcje a pszenica jest tańsza niż 5 lat temu? Bezrobocie 2007 10%. Obecnie 14%. 2007 - o 75 tys. mniej urzędników niż obecnie. PIS najmniej sprywatyzował gdyż uważał, że nie wolno już wyprzedawać czegoś, co przynosi wielkie dochody. Natomiast rząd PO sprzedaje (a właściwie oddaje) wszystko jak leci za bezcen. Np. rząd sprzedał 10% KGHMu za sumę, która po 11 miesiącach się zwróciła kupującemu - czyli oddali za darmo i jeszcze dopłacili, gdyż w ciągu roku bez sprzedaży skarb państwa miał by z tego więcej. Wszystkie dane obecnie są gorsze niż za rządów PIS. Nawet liczba samobójstw w 2007 roku była najniższa w ciągu ostatnich 10 lat i wynosiła 3530 i była o około 900 mniejsza niż w 2009 roku i o ponad 1000 w 2010 roku.Wymieniać dalej? I kto mi tu powie że PIS zły a Platforma dobra? A że złodzieje boją się PIS-u to nie jest mój problem tylko problem złodziei.
 • @Bartekolo
  "Może Pan przybliży nam swój szynel?"

  ---> Najkrócej przybliża go cytat w komentarzu z 14:54:04:

  http://kasper-g.nowyekran.net/post/96060,jak-socjalisci-z-pis-chca-uszczesliwiac-na-sile#comment_836435

  Oczywiście, uszczegółowienie można znaleźć pod podanymi tam linkami lub w innych dyskusjach, ot choćby podczas dyskusji nt. doktora G. i szpitali ...

  NP.:

  http://czarny.nowyekran.net/post/85395,sedzia-tuleya-wyznacza-nowe-standardy#comment_739974

  http://pacjenci.nowyekran.net/post/85766,doktor-g-jest-niewatpliwie-ofiara-pytanie-tylko-czego#comment_743449

  http://normalny.nowyekran.net/post/9346,odpowiedzialnosc-za-slowa

  ... no i oczywiście tu:

  http://normalny.nowyekran.net/

  Samo przeczytanie 362 tytułów już cię przybliży ...
 • @Kula Lis - Jak możesz być tak bezwględny!!!
  Teraz, po Twoim komentarzu, KasperG razem z Bartekolo, Zawiszą Niebieskim, spinaczo ..., siedzą i płaczą! :)))

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 16:31:09
  I właśnie o tym mówię. Proszę Pana o dwa zdania, a Pan zasypuje mnie jakimiś linkami nie dając konkretnej odpowiedzi. I kto robi z kogo durnia?
 • To jest program dla Narodu, a nie żydowsko-liberalna propaganda!
  http://radykal88.nowyekran.net/post/96102,manifest-polaka-radykalnego
 • @Bartekolo
  "a Pan zasypuje mnie jakimiś linkami nie dając konkretnej odpowiedzi."

  ---> A jaki to problem, przewinąć kilka komentarzy wcześniej i choćby tu przeczytać, jak widzę rolę państwa w biznesie i by od razu stwierdzić, że nie ma to nic wspólnego z socjalizmem i z bzdurnymi zarzutami o socjalistyczne ciągoty:

  "Ależ jak najbardziej: Chcę, by państwo chroniło poprzez swoje urzędy zarówno gospodarkę państwową, jak i prywatną przedsiębiorczość! Tylko że ty sugerujesz, że pod płaszczykiem ochrony, państwo będzie (na pewno!) ingerowało, interweniowało "co, gdzie, komu, ile, za ile", a ja uważam, że państwo ma chronić firmy i przedsiębiorców w ten sposób, że zapewni wszystkim RÓWNY dostęp do rynku, RÓWNY dostęp do pieniędzy, zleceń, usług ... a nie, jak w "Folwarku zwierzęcym", że są równi i równiejsi, przy czym państwo stoi po stronie tych "równiejszych". Ta ochrona ma wynikać z jasnego, jednoznacznego prawa, także podatkowego i z szybkiej drogi procesowej w wypadku sporów pomiędzy podmiotami gospodarczymi oraz ze szczególnej ochrony przed oszustami, którzy z reguły dysponują o wiele potężniejszym wsparciem finansowym i prawnym wobec pokrzywdzonych, poszkodowanych. Jak widzisz, nie chodzi o pomoc wtedy, gdy ktoś przeliczył się ze swoimi siłami lub "nie trafił w rynek" - bo to jest normalne zjawisko - ale chodzi o to by chronić tych, którzy "trafiają w rynek" swoimi pomysłami, przedsięwzięciami, ale za to - zamiast nagradzani - zostają wykończeni z "nieznanych" powodów, przez "nieznane" siły. Te "nieznane" siły istnieją a nie są elementem wolnego rynku! To element państwa mafijnego i żadne tłumaczenia tego nie zmienią!"
 • @Kula Lis 62 16:11:47
  Typowy zabieg polaryzacyjny dzielący elektorat na tych co bardziej za PO i tych co bardziej za PiS. Wszystkie dane które Pan przedstawił mają się nijak do tego co proponuje Pan jako konkluzję z owych płynącą. Bo gdzież tu dla przykładu krytyka liberałów, skoro takich w PO brak? Jeżeli już tak się Pan zaciećwierzył, to proszę podać alternatywę dla poglądów autora w konkretach. Nie masz Pan żadnych argumentów, stąd odwracanie kota ogonem i krytyka Tuska, podczas gdy ani autor, ani komentujący jemu przychylni, rządów PO nie gloryfikują.
 • @1normalnyczlowiek 16:46:51
  "Teraz, po Twoim komentarzu, KasperG razem z Bartekolo, Zawiszą Niebieskim, spinaczo ..., siedzą i płaczą! :)))"

  Zapewniam Pana, że nie brew mi nawet nie drga kiedy czytam nie na temat.
 • @fan-wolności 10:51:22
  Piszesz, że rząd PIS obnizył podatki i zrobił jeszcze ok 100 p. ze swego programu< to ja dodałem> a potem mieszasz nieudaczników , złodziei itp z Platformy Oszustów, to myślę, że jest ci potrzebny dobry specjalista od logicznego myślenia!!! Obowiązkowe OC było już znacznie wcześniej to też jest przykład, że nie potrafisz myśleć logicznie!!!
 • @Zawisza Niebieski 14:49:29
  POnawiam prośbę: spadaj na portal GÓWNOPRAWDA, bo tam są twoi fani!!!
 • @spinaczo
  "... kiedy czytam nie na temat."

  ---> Nie na temat i to kompletne bzdury, to już czytałeś ... ale tu:

  " PiS postuluje udostępnienie za darmo państwowych gruntów pod budowę mieszkań. Co w tym złego? Wystawienie tych gruntów pod licytację i w ten uczciwy sposób sprywatyzowanie ich mogłoby np. dać gwarancję na wypłatę emerytur dla tych, których zarobki pochłonął już ZUS. Oddanie ich za bezcen to zwyczajne marnotrawstwo. Ale to nie wszystko, wybudowanie mieszkań na wynajem najbardziej uderzy w osoby które w tym momencie zarabiają udostępniając własne nieruchomości. Cena wynajmu na rynku musi się obniżyć, właściciele mieszkań będąc więc zmuszeni do ich sprzedaży, ale na tym też nie odniosą korzyści, bo rynek zdominowany zostanie przez mieszkania wystawione na sprzedaż przez państwo. "

  ---> Zgadnij kto tu wspomniał o tym "uczciwym sprywatyzowaniu" - oczywiście pod czujnym okiem, nikogo innego, jak Platformy Obywatelskiej. I oczywiście autor tej odkrywczej myśli dysponuje setkami przykładów dowodzących tej uczciwości Tuska, Rostowskiego i reszty, przy prywatyzacjach oraz ogromnych zysków z tychże prywatyzacji ... A może choć JEDEN taki przykład zna???
  Pomijam już podstawową bzdurę, czyli mówienie, że jednorazowa sprzedaż może "dać gwarancję na wypłatę emerytur ..."
  No i ta troska, by cena za wynajem nie spadła ... Jak się nie ma pojęcia jaka jest relacja kosztów wynajmu do typowych zarobków oraz do rat kredytów mieszkaniowych, to i takie głupoty można wygadywać.
  Przecież ta "troska", to typowy przejaw socjalistycznego myślenia - w stosunku do wąskiej grupki uprzywilejowanych ludzi - pewnego socjal-komunistycznego tworu jakim jest m.in. KasperG i jego "kibice"!
 • @spinaczo 17:54:24
  Mógłbyś mi kotku wytłumaczyć dziwną zbieżność w aktywności twojej i tego "monarchisty" za dychę, autora tekstu?
  Myślisz, że jesteś tak cwany? Wg mnie jesteś ze sprytem na poziomie Admina1. I od niego i od ciebie czuć fałszem.
 • @gallux 18:28:34
  Powiedzialbym,ze malo sie rozniecie od tego autora/debila,nakrecajac mu wpisy.
  Przeciez to ubecka strona.
 • @Robert.K
  "... nakrecajac mu wpisy. Przeciez to ubecka strona."

  ---> Widzę to zupełnie inaczej: Skoro "nakręcamy mu wpisy", to i jednocześnie "nakręcamy" czytelnictwo naszych komentarzy. Po co przekonywać przekonanych ... Tu znajdziemy tych, których dopiero chcemy przekonać. Z podobnych powodów "wpadam" od czasu do czasu na Forum Kraj GW i nie obawiam się, że ktoś mi zarzuci bywanie na "ubeckich stronach" ...
 • Już dawno nie czytałem bełkotu tak nawiedzonego.
  Mam pytanie do redaktora naczelnego, czy kogoś tam spośród decydentów.
  Czy całodniowa promocja wypocin przebijających sufit absurdu ma promować portal lub bliskie redakcji idee, czy wprost przeciwnie?

  Nie ma co. Świetna robota. Świetna, jeśli ktoś bawi się w kreta.

  W sumie, szkoda słów.

  Kolejne dno zostało przebite.
 • @Zawisza Niebieski 14:49:29
  jak wnioskuję, Pan Niebieski jest zwolennikiem maksymalnego dociśnięcia śruby pracownikom, jak więźniom w obozie, a ci wspaniali polscy przedsiębiorcy, którzy nie tylko nie potrafią konkurować z chińskimi, ale i z niemieckimi, wydającymi przecież na pracowników znacznie więcej, wszystko krajowi załatwią, bawiąc na kanarach.
 • @KasperG
  Nie jesteś żadnym monarchistą, ani liberałem w tradycji klasycznej. Dla mnie jesteś młodym karierowiczem, który naiwnie myśli, że takie teksty pomogą mu być zauważonym i docenionym.
 • @1normalnyczlowiek 18:59:30
  Z podobnych powodów "wpadam" od czasu do czasu na Forum Kraj GW i nie obawiam się, że ktoś mi zarzuci bywanie na "ubeckich stronach" ...
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Dokładnie robię tak samo, powiem więcej, zaczynam czytanie wiadomości od takich stron.
  Pozdrawiam niepoprawnie, jak to zwykł mówić Trybeus
 • @Kula Lis 62 10:38:37
  "Gdy rządził Kaczyński to wzrost gospodarczy wynosił 6,2% 6,4%. Bezrobocie spadło z 17% do 8%. Obniżono ZUS i podatki a mimo to zatrzymano spiralę zadłużenia, zredukowano deficyt budżetowy niemal do zera. I pozostawiono Tuskowi rozpędzoną gospodarkę,130 mld. zł rezerwy budżetowej i równowartość 300 mld. zł z Unii jako środki na inwestycje. A jak to Tusk wykorzystał to dziś widzimy i odczuwamy."
  ____________________________________

  Było to tak niedawno, a już niemal wszysyc zapomnieli kto za to odpowiadal.
  Otóż, wzrost jak wzrost, Niemcy w tym okresie mieli +4%, ale co najwazniejsze, wszystkie obnizki podatków to była inicjatywa wyłącznie Zyty Gilowskiej, która paręnaście miesięcy wcześniej była w PO i miala objąć posadę ministra finansów, a co najciekawsze, a o czym już nikt nię pamięta, stało się to, czyli te obnizki podatków wbrew woli większości posłów PISu, co jeszcze nie tak dawno wypominali tej partii (właśnie te obnizki) ci ktorzy utworzyli SP.

  Zatem, jak to zwykle bywa, wszystkie te niby zasługi PISu zaistaniały wbrew PISowcom, ktorzy wówczas aż się gotowali gdy to obserwowali.

  Tak samo jak nikt nie pamięta, że bylo to podzielone na dwa etapy: pierwsza obnizka miała miejsce na 6 miesięcy przed zakończeniem ich rządów, natomiast druga obnizka miala miejsce gdy już rządzila PO.
  No ale kto by o tym wiedział...
 • @Bogdan
  "... czytanie wiadomości od takich stron."

  ---> Właśnie w związku z treścią tych stron, co jakiś czas przypominam, jak łatwo poznać co cieszy a co boli salonowców: GW zawsze próbuje niewygodne tematy i osoby obśmiewać, z zaangażowaniem i zaciekłością zależną od wagi sprawy, ale najbardziej niewygodne tematy po prostu przemilcza lub skrzętnie ukrywa. Czyli jak wszędzie aż "huczy" a GW milczy to znaczy, że ich najbardziej boli i uwiera, do tego widząc, że nie mają żadnych argumentów przeciw, ani poważnych merytorycznie ani błazeńskich. Tak było (i jest) choćby z tematami związanymi z problematyką "GENDER". Na Forum Kraj wspominałem o genderowcach już kilka lat temu, ale wątki, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nawet nie spadały na "Oślą Ławkę", ale znikały wprost w niebycie. Podobnie się działo, gdy pisałem o polskiej insulinie, Biotonie, Laboratorium Frakcjonowania Osocza ...
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,144417114,144417665,Nawet_nie_wiesz_ze_polska_insulina_mogla_nalezec.html

  "Pozdrawiam niepoprawnie, jak to zwykł mówić Trybeus"

  ---> Równie niepoprawnie odwzajemniam pozdrowienia :)
 • @Paweł Tonderski 15:23:27
  Nie popieram PO ani Tuska, staram się zachować wyważony pogląd i nie iść ani w stadzie moherowym ani w stadzie lemingów, zaś każdy ma swoje dobre i złe strony, dobre i złe posunięcia. Dla mnie obie partie prowadzą niszczącą Polskę politykę. zaś o w przypadku Hanny Gronkiewicz Waltz jak każdy Warszawiak muszę docenić to co za jej prezydentury powstało. W moim tekście porównałem osiągnięcia inwestycyjne PiS (L.Kaczyńskiego i Marcinkiewicza oraz HGW. Czy to moja wina, że prezydentura PiS tak kiepsko wypada? Kaczyński, tak jak i Wałęsa to są ludzie niszczący, Wokół nich pozostaje pustka, jaką widzimy dziś na prawicy i w samym PiS. Niech Pan wymieni znaczących polityków PiS. Ilu Pan widzi koalicjantów dla PiS? Pojawili się przecież kandydaci, PJN, SP, i co, zamiast ich wspomóc, bo mieli szansę przejąć ten elektorat co nie chce głosować ani na PO ani na PiS, to ich zniszczono. Totalna głupota polityczna. Wszystko byłoby dobrze, gdyby Kaczyński potrafił wygrywać, podczas gdy pojawienie się Kaczyńskiego na scenie powoduje, że słupek PiS topnieje jak bałwan pod wiosennymi promieniami słońca. Nie będzie w Polsce dobrze, póki nie rozwalimy samonapędzającego się układu, PO-PiS dzielącego i rządzącego i nie zmienimy cholernej ordynacji wyborczej, która poprzez kolejność na listach powoduje, że sejm ustala nam kilku ludzi Kaczyński, Miller, Rydzyk, Tusk, Palikot, Piechociński.
 • @1normalnyczlowiek 15:31:40
  Nie jestem koniem, i Tobie też radzę zdjąć końskie okularu, co nie pozwalają ci zerknąć nigdzie dalej jak na światłego przywódcę i jego klakierów.
  Jakoś po wpisie Kula-lis nie widzę łez w mych oczach, raczej rozbawienie, Gdyby rząd PiS... co on wie, co by było gdyby PiS miał to czy tamto. Czyste naiwne myślenie, po 2 latach rządu PiS społeczeństwo powiedziało im dziękuję na całe 6 lat, w bodajże 7 wyborach i co, społeczeństwo było głupie, czy może rządu PiS do niczego? To jest właśnie "gdyby rządził PiS".
 • @interesariusz z PL 19:10:38
  Nie jestem zwolennikiem dociskania śruby pracownikom lecz przeciwnikiem rządów w związkami zawodowymi w rządzie. Bo to jest "sytuacja my jesteśmy za a nawet przeciw". Związki zawodowe mają swoją rolę i zadania, rząd swoją i ich cele często są sprzeczne. Związki zawodowe w rządzie przećwiczyliśmy za Krzaklewskiego i skutek był opłakany.
 • @OHV 19:49:22
  Klakierzy PiS charakteryzują się straszną sklerozą. PiS zawsze przypisuje sobie nie swoje zasługi. Idealnym przykładem jest:
  http://www.youtube.com/watch?v=me2l6uhz5Vs

  Nie chodzi tu o to, czy reformy te były słuszne czy też nie a chodzi o to jak działa PiS.
 • Zawsze czujny, nasz Admin1
  Moderator i Anioł Portalu:-)
  Wyjęty spod prawa. Nietykalny. Niezdefiniowany. A jednak namacalny. Obrońca ludzi podejrzanej konduity. Dawida K. Obrońca pospolitego oszusta. Proszę nie pisz nazwiska. Okej. A komu to ma służyć? Boisz się procesu? Wybacz, ale to płaskie, jak telefony:-)
 • @1normalnyczlowiek 18:25:51
  "No i ta troska, by cena za wynajem nie spadła ..." Nie siedzę w głowie autora ale to już czepialstwo, bo równie dobrze mógł po prostu zauważyć problem jako taki. A problem niewątpliwie jest, bo jedynym beneficjentem rozwiązań państwowych mieszkań będą koledzy ze służb i układu którego wszyscy nie trawimy. Bo któż by inny miał budować, remontować i przydzielać te mieszkania jak nie urzędnik w klice z uczciwym zwycięzcą przetargu?
 • @gallux 18:28:34
  "Mógłbyś mi kotku wytłumaczyć dziwną zbieżność w aktywności twojej i tego "monarchisty" za dychę, autora tekstu?
  Myślisz, że jesteś tak cwany? Wg mnie jesteś ze sprytem na poziomie Admina1. I od niego i od ciebie czuć fałszem"

  Nie wiem czy jestem cwany, a już na pewno nie fałszywy. Zwyczajnie komentuję bo znam autora z junty.
 • @Robert.K 18:40:28
  Chyba nie odwiedzałeś junty. Typowe u trolli, nie widział ale wie lepiej.
 • @topstopjuve 19:02:35
  Ciekawe kto tym razem przypadnie jako koalicjant Kaczyńskiemu, bo przy tej ordynacji to nigdy samodzielnej władzy nie obejmie. Zdaje się, że nawet Miller w 2001r. potrzebował koalicjanta i prawdopodobnie ten sam koalicjant będzie chętny tym razem. I znowu się zacznie KRUSy, nepotyzm, odrolnienia za łapówkę.
 • @spinaczo
  "Nie siedzę w głowie autora ale to już czepialstwo, bo równie dobrze mógł po prostu zauważyć problem jako taki."

  ---> Kiepski z ciebie nie tylko adwokat kumpla, ale i polemista. To akt rozpaczy, nazywanie czepialstwem faktu wypunktowania czyjegoś koronnego argumentu, który to "argument" miał dowieść jak nierealne niby są propozycje Kaczyńskiego a zamiast tego dowiódł indolencji autora tak absurdalnej tezy w wielu dziedzinach, który nawet nie rozumie co znaczy słowo "udostępnienie" i z czym się wiąże. Bo ekonomiczną głupotą jest twierdzenie, że jednorazowa sprzedaż czegokolwiek może zapewnić trwały dochód. No i razem z osobą, której usiłujesz tak nieudolnie bronić, zapomnieliście o wielu innych aspektach tej sprawy, m.in. o ostatnich pomysłach, w sprawie mieszkań dla młodych, zrodzonych w głowach polityków PO, którzy chcą jak zwykle pomóc , ale oszustom i wspomóc deweloperów, sztucznie pompujących już od lat bańkę mieszkaniową ...
 • @1normalnyczlowiek 23:07:11
  "zapomnieliście o wielu innych aspektach tej sprawy, m.in. o ostatnich pomysłach, w sprawie mieszkań dla młodych, zrodzonych w głowach polityków PO, którzy chcą jak zwykle pomóc , ale oszustom i wspomóc deweloperów, sztucznie pompujących już od lat bańkę mieszkaniową ..."

  Drążmy ten temat, PiS chce budować mieszkania i je sprzedawać/wynajmować i w czym to się różni od "Rodziny na swoim" pompującej deweloperów i oszustów?
 • @spinaczo 14:47:59
  Te, "ekspert od lyberalizmu" !!! Najpierw poczytaj mądre książki,"co to jest liberalizm" a potem moze coś mądrego napiszesz , choć wątpię!!! Zeby liberalizm mógł zaistnieć w społeczeństwie, to musi być silna klasa średnia!!!
  Liberalizm nie oznacza, że wszystko wolno, bo to jest paranoia anie sytem społeczny! Każde społeczeństwo MUSI ZYĆ w/g ustalonych praw i reguł, inaczej rodzi się anarchia, o której marzą rózne kasperki spinacze itp!!!
 • @Bartekolo 17:02:41
  Uniwersalne przesłanie: wszyscy liberałowie, sojaliści, oszołomy, lemingi, itp,SPADAJCIE NA PORTAL GÓWNOPRAWDA, BO NA NOWYM EKRANIE NIE MA DLA WAS MIEJSCA I ZAWSZE BĘDZIECIE OSTRO TĘPIENI, JAK INSEKTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @zibi
  Szanowny Panie, co to jest liberalizm zarówno ja jak i spinaczo czy kol. Bartek dobrze wiemy. I nikt z nas nigdy nie twierdził, że w liberaliźmie wszystko wolno! Proszę nie kłamać. To my właśnie pragniemy powrotu do zasad naszej Cywilizacji, od których to zasad (np. Prawa Rzymskiego) podobni Panu socjaliści odcinają się. I powtarzam - liberalizm nie ma nic wspólnego z anarchizmem i nie kłam Pan, że ktoś z nas pragnie anarchizmu. Co do "tępienia" to rób Pan co Pan uważasz za słuszne, nie sądzę aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach się tym przejmował.
  I na koniec taka uwaga: Ani ja, ani jak mi się zdaje spinaczo czy Bartekolo z Panem na "ty" nie jesteśmy, więc kompletnie nie rozumiem tego spoufalania się i proszę, by zachował Pan choć elementy kultury w swoich wpisach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY