Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 103 komentarze

In Nomine Veritatis.

Kasper Gondek - Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

Poświęcić kraj czy związkowców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Takich ludzi jak gen. Pinochet czy baronessa Małgorzata Thatcher, potrafiących zwalczyć bandę złodziei pod związkowymi sztandarami, potrzeba w tym momencie w Polsce.

Wczoraj obchodziliśmy 40 rocznicę przejęcia władzy w Chile przez Juntę śp. gen. Pinocheta, nie obchody upamiętniające to wydarzenie były jednak w Polsce tematem dnia, co zresztą dziwić nie może, bo Polscy lewicowcy, najwyraźniej w strachu przed tym, by nie przyszło im podzielić losu piekłoszczyka  Allende, gen. Pinocheta próbują przedstawić, jeśli nie jako wcielenie diabła (to tylko przez ateizm), to przynajmniej jako faszystę i mordercę.
Wczorajszy dzień upłynął jednak pod znakiem protestów działaczy związków zawodowych, którzy to dumnie wieszcząc upadek rządów JE Donalda Tuska, rozpoczęli okupację ulic, utrudniając życie mieszkańcom Warszawy i kilku innych Polskich miast. W skrócie związkowcy domagają się wielkiego powrotu komunizmu w jego najgorszej postaci, ma więc być rabowanie bogatych 50% podatkiem dochodowym (to pomysł OPZZ, łaskawsi są socjaliści z PiS, chcą kraść tylko 39% z pensji), płacy minimalnej na poziomie 1720 zł, krótszego tygodnia pracy i mnóstwa państwowych regulacji np. dotyczących tzw. umów śmieciowych. Z okazji wierutnych bzdur opowiadanych przez naczelnego marksistę p. Piotra Dudę z Solidarności, odnośnie tychże umów, pewien internauta dodał do zdjęcia prezesa Dudy podpis: „Nie chcemy byś pracował na umowie śmieciowej, dlatego zlikwidujemy Twoje miejsce pracy”. Taki sens ma właściwie większość postulatów protestujących, bo realizacja którychkolwiek byłaby strzałem w stopę, zabójstwem tych, o których prawa Solidarność pozornie walczy: rodzin, ludzi biednych, robotników. Problem w tym wszystkim jest jeden, z powodu błędnego mniemania ludu, że obecny socjalizm z demokracją, nazwany chyba dla żartu „kapitalizmem”, jest lepszy od dawnego socjalizmu z zamordyzmem, związki zawodowe walczące z tym drugim zaczęły być powszechnie uznawane za organizacje pokroju Armii Krajowej.  Hołd oddaje się więc wszystkim „żołnierzom” Solidarności, podczas gdy Ci, niczym szarańcza, niszczą kraj, a brak większych szkód zawdzięczamy raczej jedynie temu, że nie dysponują jeszcze siłą jak kiedyś bolszewicy.
Rozwiązania takiego stanu rzeczy są dwa, albo poświęcamy Polskę i oddajemy ją związkowcom, którzy wprowadzając wyśniony komunizm sami doprowadzą się do ruiny, albo poświęcamy związkowców i ratujemy kraj. Śp. gen. Pinochet w podobnej kwestii nie miał problemów z podjęciem decyzji – uratował Chile przed bakcylem komunizmu. Takich ludzi jak gen. Pinochet czy baronessa Małgorzata Thatcher, potrafiących zwalczyć bandę złodziei pod związkowymi sztandarami, potrzeba w tym momencie w Polsce.

Na portalu Parezja druga część debaty, w której odpowiadałem na pytania tym razem odnośnie prawa w Polsce.
//parezja.pl/wielka-debata-parezji-czesc-ii-prawo/

 

Kasper Gondek, Junta.pl

KOMENTARZE

 • ?
  A w jaki to konkretnie sposób związki zawodowe w Polsce niszczą polskie zakłady? To one je sprywatyzowały, aby potem je zamknąć, i w efekcie tego stracić miejsca pracy?

  Proszę mi to wytłumaczyć?
 • KasperG - Jestem monarchistą i liberałem w tradycji klasycznej
  Ośiadczam Waści , że zaspokoję Jego pragnienia.

  Jestem Królem ..., w każdej tradycji.
  Możesz złożyć mi stosowny hołd.
  Ponieważ walka o rozszerzenie mego panowania jest kosztowna ,
  rekwiruję majątek Waści, ruchomy i nieruchomy, oraz czas internetowy.

  Niech Bóg ma Was w opiece

  Ja-Król

  Ps.1
  A lud przekształcił się już w ludzi...

  Ps.2
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2012/10/nie-odbudowujmy-dawnej-rzeczpospolitej.html
 • Rzeczywiście, przynależność do "junty" zobowiązuje,
  szkoda, że nie dodałeś, iż Hitler znał się daleko lepiej i na gospodarce, i na związkach, i ich roli w społeczeństwie.

  A więc nie przywołuj mi tu tych dwoje niudaczników.
 • @interesariusz z PL 18:17:53
  Mój Boże! A co wspólnego ma Hitler z Pinochetem albo Małgorzatą Thatcher?

  I bardzo proszę wyjaśnić mi jak można "tych dwoje" nazywać "nieudacznikami".
 • @KasperG 19:44:48
  porównaj rozwój gospodarczy 3 rzeszy przed wojną z tym pod rządami owych "udaczników".
 • @Paweł Tonderski 17:23:33
  W jakim sposób? Bardzo prosto. Podwyższenie pensji minimalnej? Mniej miejsc pracy + inflacja. Koniec umów śmieciowych? Wyższe koszty pracy = mniej zatrudnionych. Wyższe podatki dla najbogatszych? Znowu uderza w biednych, bo to oni zostaną zwolnieni - po pierwsze, po drugie - bogaty mniej zarabiając mniej też wyda, a więc i inne przedsiębiorstwa tracą.

  Prywatyzacja w państwie socjalistycznym (jakie jest obecnie) jest często złodziejska. Nie ma uczciwej licytacji, nie ma otwartego do licytacji dostępu. Dlatego ja nie chcę socjalizmu! Ja chcę normalnego państwa, a w normalnym państwie, w którym to nie urzędnik ma moc sprawczą, nikt (prócz idiotów) nie będzie inwestował by tracić. Poza tym zamknięcie jednego przedsiębiorstwa oznacza na wolnym rynku, niemalże z automatu, powstanie nowego, bo jest... nisza na rynku! i w tym nowym są nowe miejsca pracy!
 • @Amarant 17:36:58
  A przepraszam bardzo, to że Pan (jak przypuszczam) nie żył w czasach prześladowania Chrześcijan, to znaczy, że nie może się Pan wypowiadać czy było to złe czy dobre? Trochę powagi i rozsądku w dobieraniu argumentów.

  A XIX wiecznego kapitalizmu, tak! Chciałbym! W miejsce złodziejskiego systemu panującego obecnie.
  A wie Pan dlaczego? Bo jako osoba z sumieniem i rozumem staram się zawsze stawać po stronie dobra.
 • @interesariusz z PL 19:48:02
  Wie Pan, złodziej kradnąc się bogaci. Uczciwy człowiek też może się bogacić, ale nie kradnie. To właśnie różnica między złodziejem-socjalistą Hitlerem, a śp. gen. Pinochetem.
 • .
  ja na szkodniki w polu stosuję pestycydy. a co zrobić z pasożytami w postaci związkowców ??? może metody biologiczne.....naturalnym drapieżnikiem żywiącym się tego rodzaju pasożytami jest wolny rynek.

  Trzeba spytać Wrzodaka ilu pasożytów na etacie związkowca było w Ursusie i porównać tą liczbę z aktualną liczbą tychże w takim np.Solarisie....

  może jest tu jakiś związek przyczynowo-skutkowy.

  pomijam oczywiście nieuchronną plajtę państwowych przedsiębiorstw z powodu braku nadzoru właścicielskiego.
 • @KasperG 19:56:18
  Ach, to Hitler się bogacił, pewnie, pewnie, posiadał tyle autostrad .....
 • @prawi co wiec 20:28:51
  też byłem związkowcem = należałem do związku

  no to rób ze mną porządek, z góry dziękuję za ukatrupienie, co nie udaje się finasowanej przez Ciebie, a wykorzystywanej przeze mnie, służbie zdrowia.

  ale najpierw zdradź, jaka jest rónica pomiędzy związkowcem na etacie, a premierem na etacie, albo policjantem na etacie ?


  Wszyscy to darmozjady, z wyjątkiem Ciebie, rzecz jasna.
 • @interesariusz z PL 21:03:28
  Dokładnie! Ja darmozjadem nie jestem.

  A co do policjanta - jest niezbędny. Co do rządu - jest niezbędny, choć nie w takiej formie.

  A jeśli chodzi o związkowców, to złodzieje są zbędni. Chyba że uważa Pan inaczej?

  Do czego służy związkowiec? Do działania w sposób nielegalny - stosowania wymuszeń, szantażowania itd. Tylko dlaczego takich 100 związkowców może zablokować urząd walcząc o pieniądze czy przywileje, skoro ja nie mogę np. zablokować klatki schodowej chcąc dostać od mieszkańców bloku haracz? Dlaczego jednostka nie może łamać prawa, a grupa już owszem? To jest ta "sprawiedliwość społeczna"?
 • ----------------- awatar -------- i mówisz ???
  http://www.youtube.com/watch?v=-4w7bLANKEQ
 • @interesariusz z PL 21:03:28
  nie mam nic przeciwko członkom stowarzyszeń finansujących z własnej kieszeni koszty tegoż stowarzyszenia. Chciałbym także ,żeby takie organizacje nie miały możliwości wpływania na kształt prawa, które mnie obowiązuje.

  Pasożyt w momencie oderwania go od żywiciela zawsze może porzucić swój proceder i zająć się uczciwą pracą.
  Alternatywą jest śmierć głodowa.
  Ja postuluję likwidację zjawiska pasożytnictwa a nie samych pasożytów, którzy jak wcześniej opisałem mogą stać się stworzeniami pożytecznymi.
 • Chcą by było jak za Hitlera
  Śmieszą mnie komentarze o dzikim kapitalizmie, czy kapitalizmie w Polsce. Nie ma obecnie ani jednej formy działalności człowieka nie kontrolowanej przez państwo. Teraz nawet puszek nie można zbierać, bo trzeba je "segregować", a naiwniacy wciąż obwiniają za istniejący syf coś czego nie ma - wolny rynek. Związki zawodowe walczą o swoje PRZYWILEJE ich celem nie jest oprawa gospodarki, naprawa kraju - walczą by jak najwięcej wydrzeć.
 • @Paweł Tonderski 17:23:33
  Żądają plac i przywilejów na które zakład nie stać. Albo taki zakład będzie dotowany z podatków (np. projekty unijne, obniżenie podatków) albo najzwyczajniej w świecie zbankrutuje. Oczywiście przedsiębiorstwa bez terroru ZZ padają, ale to efekt gry rynkowej a nie nacisków ludzi, którzy z reguły nie mają pojęcia o prowadzeniu/zarządzaniu firmom.
 • @Amarant 17:36:58
  Lepszy XIX wieczny kapitalizm niż socjalizm z XX i początku XXI wieku. Zasada jest jedna - każdy odpowiada za siebie i tylko naiwny człowiek może wierzyć ze ktoś inny, albo "państwo" rozwiąże jego problemy. To jest mentalność niewolnika, z którą walczył m,in. Mojżesz targając l*d przez pustynie by się takich ludzi pozbyć przed osiedleniem.
 • @Brodzisław 22:37:01
  Przywilejów? Pan uważa, że 1600 złotych brutto, to pensja, za którą można przeżyć ?

  To, że ktoś chce godnie żyć w Polsce uważają państwo za zbyt wygórowane żądania?

  O jakiej grze rynkowej piszesz? U nas rynek jest całkowicie zmonopolizowany, nie ma żadnego rynku tylko jest wyzysk i niewolnicza praca za głodowe pensje!

  Człowieku - liberałowie obudźcie się!
 • @Paweł Tonderski 23:33:03
  No to skoro jest zmonopolizowanie to nie ma liberalizmu! Czyli sam Pan sobie odpowiedział, że winny jest socjalizm. Dziękuję, dobranoc.
 • @KasperG 23:39:41
  Ale to wolny rynek doprowadza do zmonopolizowania rynku, czy pan naprawdę tego nie rozumie?!
 • @Paweł Tonderski 23:43:18
  Tylko jeśli dorwą się do niego biurokraci! A to jest możliwe przy słabej konstytucji i słabej władzy.
 • Młody człowieku,rozwiązania które proponujesz
  są idealne,lecz nie do zastosowania w Polsce,może Szwajcaria,Norwegia,Niemcy,ale nie kraj nad Wisłą.

  Warunkiem niezbędnym i koniecznym jest zdrowa gospodarka,zdrowe prawo równe dla wszystkich,świadomość poszanowania każdego, "robotnika"czy "prezesa".W Polsce nikt się nie liczy z drugim człowiekiem.To kraj przeżarty do szpiku kości przez korupcję,nepotyzm,prywatę itp.Wpierw trza uleczyć pacjenta,później można dopiero "kapitalizować"społeczeństwo.

  Mógłbym dużo tłumaczyć,ale po co? Pożyjesz trochę to sam zobaczysz.
  Oczywiście zwrot per "młody człowiek" jest komplementem.
 • Pański brak wiedzy
  Co obalił gen. Pinochet jest... żenujący!

  Porównywanie obecnych w Polsce protestów związkowych do próby wprowadzenia komunizmu pokazuje, że jest pan nie lepszy od kłamców z pewnej ulicy w Warszawie!
 • @mnich zarazy 07:54:25
  Pan Redaktor ma na myśli tę ulicę na Mokotowie między Gagarina i Chełmską? :))
 • @mnich zarazy 07:54:25
  Szanowny Panie, jeśli ktoś chce wprowadzać komunistyczne "ideały" w życie to chyba trudno nie nazwać go komunistą? A ja komunistyczne żądania związkowców wyliczyłem: rabowanie bogatych, silny państwowy nadzór nad przedsiębiorcami, faszystowski (tak!) zakaz umów tzw. śmieciowych i wiele więcej. Więc związkowcy to może faktycznie nie tyle komuniści, co złodzieje łączący w swoim programie postulaty faszystów, nazistów, komunistów i socjalistów internacjonalistycznych.
 • SpiritoLibero 13.09.2013 08:13:19
  A tak, tak :)
 • KasperG 13.09.2013 08:24:29
  Proszę wybaczyć ale z ludźmi pomawiającymi innych nie dyskutuję.
 • @mnich zarazy 08:31:42
  Wie Pan co to jest pomówienie? W którym miejscu skłamałem? Proszę teraz przeanalizować np. Manifest Komunistyczny, program NSDAP i hasła związkowców. Ja nie skłamałem ani słowem! To są socjaliści i faszyści!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY